Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.11.2018r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

DZISIAJ:

  • Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Można zyskać odpust zupełny, odmawiając „Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi” i spełniając zwykłe warunki odpustu. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej.
  • Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych o 17:30. Zapraszamy!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:  

  • W piątek, 30 listopada – święto Św. Andrzeja, apostoła.  

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

  • Nabożeństwo Pierwszych Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych.
    Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu M.B. Nieustającej Pomocy można pobrać tekst PRZYRZECZENIA.

W przyszłą niedzielę, 2 grudnia, rozpoczyna się okres Adwentu i Nowy Rok Liturgiczny. Na Mszy Św. o 10:30 nastąpi pobłogosławienie opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać, jak co roku, w „Bibliotece parafialnej” po Mszach Św. od II Niedzieli Adwentu i w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia.

Także w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 8:00 ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca.

Caritas Polska organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „ŚWIECA. KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ” poprzez rozprowadzanie świec. Od  II Niedzieli Adwentu  wraz za opłatkami można będzie nabyć taką świecę w „Bibliotece” lub w kancelarii. Minimalna Ofiara za świecę to 5 zł. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

Caritas naszej diecezji organizuje 27 i 28 listopada „V ZBIÓRKĘ DARÓW” dla krajów Europy Wschodniej. W naszym mieście będzie to przy parafii Św. Maksymiliana. Szczegóły na plakacie.

Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych do końca listopada o 17:30. Zapraszamy!

Siostry Serafitki zapraszają na Rekolekcje dla Dziewcząt w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2018r., do Bielska – Białej Hałcnowa.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

W niedzielę, 30 grudnia, w Święto Świętej Rodziny pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30.

Serdecznie prosimy Czcigodnych Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę radosną uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

„Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie.
Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu”.
Chrystus zaprasza nas do angażowania się w sprawy Królestwa Bożego i opowiadania się po stronie PRAWDY.