Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.10.2020R.

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

DZISIAJ:

  • Obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Pamiętajmy w modlitwie o Żyjących i Zmarłych Fundatorach, Ofiarodawcach i Budowniczych naszego kościoła.
  • W kancelarii parafialnej po Mszach Św. przyjmowane są WYPOMINKI za ZMARŁYCH.
  • NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE o 17:30, a w TYGODNIU do końca miesiąca o 17:15.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

W środę, 28 października – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Pamiętajmy w modlitwie o Biskupie Seniorze Tadeuszu Rakoczym.

W związku ze zbliżającym się Uroczystością Wszystkich Świętych i  Dniem Zadusznym  przyjmujemy na „WYPOMINKI” w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

W sobotę, 31 października zachęcamy do skorzystania z SAKRAMENTU POKUTY od 7:00 do 8:00 oraz od 17:00 do 18:00.

W przyszłą niedzielę, 1 listopada –  Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 7:30 w salce.

ODPUST ZUPEŁNY za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę”, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii Św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;.

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych to czas, kiedy w sposób szczególny myślimy o naszych bliskich, którzy już zakończyli ziemską pielgrzymkę. Nawiedzanie cmentarzy i modlitwa nad grobami zmarłych z naszych rodzin, bliskich i przyjaciół jest pięknym i potrzebnym znakiem naszej wiary w zmartwychwstanie.

W tym roku ten szczególny czas naznaczony został wzmagającą się pandemią koronowirusa, wzywając nas wszystkich do większej ostrożności i odpowiedzialności podczas odwiedzania cmentarzy.

Papież Franciszek w związku z pandemią wydał dekret wydłużający na cały miesiąc listopad okres zyskania odpustu za zmarłych, który można uzyskać modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarze.

Dlatego zachęcamy wszystkich, aby nawiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć w czasie na cały miesiąc listopad. Nawiedzając cmentarze zachowajmy wszystkie obostrzenia mając na uwadze dobro, zdrowie i życie swoje i innych osób.

W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny nie organizujemy Mszy św. i  procesji na cmentarzu. Nabożeństwo za Zmarłych będzie w kościele po Mszy Św. o 14:00 (w niedzielę, 1 listopada) oraz po Mszy Św. o 10:00 (w poniedziałek, 2 listopada), z zachowaniem obowiązujących przepisów epidemicznych;

Na cmentarzu komunalnym, 1 listopada będą odprawiane Msze Św. o: 9:30, 11:30 oraz o 14:00 z Nabożeństwem za Zmarłych (bez procesji), a 2 listopada Msza Św. z Nabożeństwem za Zmarłych o 11:00 oraz Msza Św. o 17:00.

W sytuacji zagrożenia epidemicznego, przypominamy o noszeniu maseczek zakrywających usta i nos w kościele, kaplicy i na cmentarzu odwiedzając groby i uczestnicząc w pogrzebach.

Informujemy Parafian, że rozpoczął się remont ogrodzenia cmentarnego (część od ul. Dąbrowskiego). Wiąże się to z utrudnieniami w dojściu do cmentarza i grobów przylegających do muru. Za utrudnienia „Przepraszamy”.

Równocześnie prosimy sprzątających groby i przychodzących na cmentarz, aby śmieci nie wyrzucali na inne groby oraz na skarpę i posesję Ochotniczej Straży Pożarnej w Oświęcimiu – od ul. Zaborskiej. „Dziękujemy”. 

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w trosce o ochronę i wsparcie osób starszych w okresie pandemii Koronawirusa uruchomiło Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu.

W ramach ww. akcji seniorzy, powyżej 70 roku życia, dzwoniąc pod numer infolinii 22 505 11 11, będą mogli otrzymać pomoc ze strony pracowników pomocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby, takich jak żywność oraz środki ochrony osobistej.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Prymas Wyszyński nauczał:
„Pokój wewnętrzny zawsze rodzi się w wyniku wypełnienia woli Bożej,
do której mamy pełne zaufanie”.