Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.09.2022R.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

 • O godzinie 13:00 w kościele M. B. Wspomożenia Wiernych u Księży Salezjanów, Ks. Biskup Roman Pindel będzie celebrował Jubileuszową Mszę Św. Dziękczynną za powstanie parafii i sanktuarium.
 • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

 • We wtorek, 27 września – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana.
 • W środę, 28 września – wspomnienie Św. Wacława, męczennika.
 • W czwartek, 29 września – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu Ks. Michał obchodzi Imieniny. Życzymy obfitych Łask Bożych, owocnej pracy w Szpitalu oraz opieki Matki Bożej.
 • W piątek, 30 września – wspomnienie Św. Hieronima.
 • W sobotę, 1 października – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Modlitwa Różańcowa w naszym kościele będzie w niedziele o 17:30, a w tygodniu o 17:15. Zapraszamy: Dzieci, Młodzież, Dorosłych.
  Siostry Karmelitanki w Oświęcimiu zapraszają do kaplicy o 17:00 na Mszę Św.

Na Radio „Anioł Beskidów” zebraliśmy 1722 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Darczyńcom.

W tym tygodniu przypada:

 • Pierwsza sobota – Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót, Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem Tajemnicy Różańca i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych.
  Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu.

Parafia św. Józefa na Zasolu w sobotę 1 października o 19:00 zaprasza na koncert autorstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza Przez tę ziemię przeszedł Pan, z udziałem 140 muzyków. Informacje na plakacie.

W niedzielę, 2 października po  Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie  ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy chętnych: kobiety i mężczyzn do założenia nowej Róży Różańcowej! Prosimy przyjść na spotkanie lub zgłaszać się do kancelarii.

Informujemy, że Rezerwacja Mszy Świętych na rok 2023 oraz przyjmowanie WYPOMINKÓW za Zmarłych, rozpocznie się od poniedziałku 3 października BR. 

Przypominamy i zachęcamy, aby Osoby pragnące skorzystać ze Spowiedzi Świętej, czy to w tygodniu, czy w niedziele przychodziły wcześniej do kościoła!!!

Parafia Św. Marcina w Jawiszowicach zaprasza na Kurs Alpha. Początek spotkań 3 października o 18:30. Więcej informacji na plakacie

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Modlitwa to miłosne przebywanie z tym, który mnie kocha.” Św. Teresa od Dzieciątka Jezus.