Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.07.2021R.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ

  • Przeżywamy XXII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem: „ W drogę do Źródła Życia”. W modlitwach pamiętajmy o kierowcach, podróżujących i pieszych uczestnikach dróg. Stosujmy się do zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, do przestrzegania przepisów i unikania brawury. Po każdej Mszy Świętej będzie modlitwa i poświęcenie pojazdów. Będzie można złożyć Ofiarę jako wsparcie na środki lokomocji dla Misjonarzy: MIVA POLSKA.
  • Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych w Wypominkach Rocznych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 26 lipca – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. W Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa na Cmentarzu Komunalnym o 17:00 będzie sprawowana Msza Św. „Dziękczynna, za szczęśliwe zbiory”, zamówiona przez Parafian z Dworów i Kruków, z okazji wspomnienia Patronki Świętej Anny.
  • W czwartek, 29 lipca – wspomnienie Św. Marty.
  • W sobotę, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na XXXVIII Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2021r. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „EUCHARYSTIA ŹRÓDŁEM POJEDNANIA …”. Organizator nie zapewnia noclegów, dlatego przy zapisach na pielgrzymkę podpisujemy deklarację o zapewnionym noclegu oraz zapoznaniu się i przestrzeganiu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Do 20 jest ograniczona ilość osób z naszej Parafii.

  • W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, rozpoczynamy Miesiąc Trzeźwości i Abstynencji. Pamiętajmy w modlitwie o uzależnionych od alkoholu i pokrzywdzonych przez pijaństwo. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i wpisu do Książki Trzeźwości. Ten dzień to także 77 Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
  • Także w przyszłą niedzielę, Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 7:30 w salce.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że od 1 lipca do 30 listopada BR można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu Dobry Start, tzw. 300 plus. Od tego roku przyznawaniem i wypłatą tych świadczeń zajmuje się ZUS. Wnioski można złożyć wyłącznie elektronicznie. Więcej informacji na afiszu.

Przypominamy o zachowywanie zasad związanych z zagrożeniem epidemicznym: dystans, dezynfekcja, maseczki zakrywające usta i nos oraz zdrowy rozsądek. Dziękujemy!

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia i lektury.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: „Opis ustanowienia Eucharystii w Ewangeliach porusza prostotą i « dostojnością » , z jaką Jezus w wieczór Ostatniej Wieczerzy ustanawia ten wielki Sakrament. … , rozwinięciem opowiadania jest wyznaczenie przez Jezusa zadania uczniom, którzy mieli przygotować starannie « dużą salę » gdzie mogliby spożyć Paschę,, oraz przekaz o ustanowieniu Eucharystii”.