Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.06.2023R.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ

  • W Babicach przy Domu Ludowym, o godzinie 9:00 będzie sprawowana Msza Św. w intencji: „O BŁ. B. DLA MIESZKAŃCÓW BABIC i SZCZĘŚLIWE ZBIORY”. „Bóg zapłać” Parafianom z Babic za złożoną Ofiarę na potrzeby Parafii.

  • O 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • W poniedziałek 26 czerwca – wspomnienie Św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana.

  • W środę, 28 czerwca – wspomnienie Św. Ireneusza z Lyonu, biskupa, męczennika i doktora Kościoła.

  • W czwartek, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze.

Wyrażamy serdeczne podziękowanie Rodzicom Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, za złożony Dar na potrzeby Parafii. Jest to kwota 7200 zł i została przeznaczona na renowację Tronu przy Tabernakulum, Świeczników i Lichtarza pod Paschał.

Dziękujemy także Młodzieży Bierzmowanej i Rodzicom za złożony Dar na Parafię. Kwotę 4380 zł, pragniemy przeznaczyć na wyposażenie wyremontowanej Salki Katechetycznej.

Równocześnie pragniemy poinformować Czcigodnych Parafian, że składane Ofiary Inwestycyjne zostały przeznaczone na remont mieszkania na Wikarówce, remont Salki przy Wikarówce oraz przygotowywany jest Projekt modernizacji Skweru Antoniny Małysiak oraz placu przed Plebanią, Wikarówką i Domem Katechetycznym. Jeśli otrzymamy zgodę Urzędu Konserwatorskiego w Krakowie i Starostwa w Oświęcimiu, to pragniemy w przyszłym roku rozpocząć prace. Dobrze by było także odnowić Kaplicę NSPJ w Dworach. Widzimy, że potrzeby są duże i serdecznie dziękujemy za każdą Ofiarę na Inwestycje Parafialne. „Bóg zapłać”.

Do piątku 30 czerwca, po Mszy Św. wieczornej odprawiamy Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego. Zapraszamy.

  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia Dzieci Poczętych. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W niedzielę, 2 lipca po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie Zmiana Tajemnic Różańca Świętego. Zapraszamy!

Na mocy Dekretu Księdza Biskupa Ordynariusza, z dniem 26 sierpnia 2023 r. , Ks. Maciej Dąbrowski został mianowany wikariuszem Parafii Wniebowzięcia NMP w Milówce. Wyrażamy słowa wdzięczności Ks. Maciejowi za posługę duszpasterską w naszej Parafii, ożywienie w Oazie Dzieci Bożych, Scholi Dziecięcej, Oazie Młodzieżowej oraz za Jego dobroć i życzliwość. „Bóg zapłać”. Życzymy, Ks. Maciejowi, Błogosławieństwa Bożego w nowej Parafii oraz pomyślności w życiu kapłańskim i osobistym. Zapewniamy o modlitwie!

Rozpoczynając czas wyjazdów wakacyjnych pamiętajmy o codziennej modlitwie, skorzystaniu z Sakramentu Spowiedzi i uczestnictwie w niedzielnych Mszach Świętych. Życzymy udanych wakacji i urlopów.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:

„Największym darem, jaki rodzice mogą ofiarować swoim dzieciom, jest poświęcenie im trochę czasu każdego dnia.”

O. Józef Augustyn SJ