Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 LIPCA 2022 R.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Rozpoczynamy XXIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem: „Nieśmy Narodom Pokój Chrystusa”. Módlmy się, aby Patron kierowców i podróżujących wypraszał bezpieczne poruszanie się po drogach i szczęśliwe dotarcie do celu podróży. Pamiętajmy o Ofiarach wypadków drogowych.
  • W Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu, odbędzie się Czuwanie Maryjne” naszej Parafii, jako wyraz wdzięczności za Rocznicę ustanowienia Parafii Salezjańskiej oraz Sanktuarium. W programie: o 18:00 Godzinki o NMP, o 18:30 Msza Św. z kazaniem, a po niej Procesja Różańcowa po Placu Św. Jacka, Błogosławieństwo i słodki poczęstunek.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 25 lipca – święto Św. Jakuba, apostoła. Wspominamy także Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po Mszach Świętych, rano i wieczorem, przy kościele nastąpi poświęcenie pojazdów. Będzie można złożyć Ofiarę jako wsparcie dla zakupu środków transportu dla Misjonarzy: MIVA Polska.
  • We wtorek, 26 lipca – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W Kaplicy Serca Jezusowego w Dworach, o 17:00, celebrowana będzie Msza Św. jako dziękczynienie za tegoroczne urodzaje, od Mieszkańców Dworów i Kruków.
  • W piątek, 29 lipca – wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza.

W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na XXXIX Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2022r. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „KRÓLOWO POKOJU – MÓDL SIĘ ZA NAMI”. Więcej informacji na plakacie i Stronie Internetowej Pielgrzymki

Zapraszamy Wszystkich chętnych do pomocy w trakcie trwania Pielgrzymki, w roli kwatermistrzów, porządkowych, czy muzycznych, na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek, 26 lipca o 19:00 w salce katechetycznej.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

Gościom i Parafianom życzymy pięknych wakacji i bezpiecznej drogi podczas urlopowych wyjazdów.

Niech Św. Krzysztof ma Was w swojej opiece.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Nie ustawajmy w modlitwie. Okazywanie Bogu zaufania czyni cuda”. Św. Teresa z Lisieux