Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 GRUDNIA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 GRUDNIA 2023 R.

4 NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ

  • Przeżywamy Wigilię Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy Św. wieczornej. Zachowajmy wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania Wigilii. Przy Wieczerzy Wigilijnej pamiętajmy o modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii wg Św. Łukasza, śpiewaniu kolęd. Niech łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzenia będzie wyrazem naszej miłości, wdzięczności i szacunku dla domowników. Modlitwą obejmijmy sprawy naszej Ojczyzny, Kościoła, Parafii, Rodzin oraz Pokoju na Świecie.

  • W Kaplicy u Hallerów zostanie odprawiona Pasterka o 23:00. Natomiast o północy zostanie odprawiona Pasterka w kaplicy na cmentarzu komunalnym i w kościele parafialnym.

  • Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

LITURGICZNE WSPOMNIENIA:

  • W poniedziałek, 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na Nieszpory kolędowe o 17:30.

  • We wtorek, 26 grudnia – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Na Mszy Św. o 7:30 nastąpi poświęcenie owsa. Msze Św. tak jak w niedziele.

  • W środę, 27 grudnia – święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na zakończenie Mszy Św. będzie poświęcenie wina.

  • W czwartek, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W gablotce oraz na Stronie Internetowej Parafii znajduje się Plan Kolędy na 2023 / 2024. Prosimy o zapoznanie się z terminami Odwiedzin Duszpasterskich.

Prosimy, aby Parafianie pragnący przyjąć księdza „po Kolędzie” oczekiwali w drzwiach domu lub mieszkania.

Niech na stole będzie krzyż, Pismo Święte, zapalone świece, woda święcona.

Przy „Kolędzie” porozmawiajmy o naszej więzi z Parafią. Niech hasło Programu Duszpasterskiego: „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”, otworzy Wszystkich Parafian na moc wiary i łączności z Bogiem oraz odkryje „możliwości i energię” Wyznawców Chrystusa. Pragniemy zapytać też o uczestnictwo w katechezie dzieci i młodzieży oraz problemy z tym związane. Będziemy także chcieli uzupełnić kartoteki parafialne. „Bóg zapłać” za spotkanie, wspólną modlitwę i troskę o religijne życie Parafii.

W przyszłą niedzielę, 31 grudnia – przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy Św. o 10:30 pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. Zapraszamy CZCIGODNYCH JUBILATÓW, do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

Jest to ostatni dzień starego roku. Zapraszamy na Nabożeństwo Dziękczynno – Przebłagalne o 17:00, połączone z duszpasterskim sprawozdaniem. Można zyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie i publicznie hymn „Ciebie Boga wysławiamy” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 wyraża słowa wdzięczności Parafianom za udział w Kiermaszu Świątecznym. Zebrana kwota: 3790 zł zostanie przeznaczona na potrzeby Uczniów naszej Szkoły. „Bóg zapłać”.

W imieniu Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zapraszamy na Bożonarodzeniowy Koncert kolęd w wykonaniu Opery Krakowskiej, który odbędzie się 29 grudnia 2023 roku o godzinie 19:00 w kościele Św. Józefa w Oświęcimiu. Więcej informacji na plakacie.

Salezjanie z Oświęcimia zapraszają na Jasełka Salezjańskie w wykonaniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych zaangażowanych w Dzieło Salezjańskie, którzy zaprezentują Spektakl mówiący o radości Bożego Narodzenia i niosący przesłanie pokoju. Zapraszamy grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne. Terminy spektakli oraz formy zapisów można znaleźć na plakacie.

W sobotę, 6 stycznia 2024 r. ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Początek o 10:30 – Msza Św. w kościele Św. Maksymiliana Męczennika  i przejście do kościoła Św. Józefa na Zasolu, zakończone wspólnym kolędowaniem. Zachęcamy do włączenia się w Orszak, by w ten sposób publicznie dać świadectwo naszej wiary. Dołączymy przy naszym kościele wkładając zielone korony i zaopatrując się w śpiewniki.

Także, w Święto Objawienia Pańskiego, odwiedzą naszą Parafię Kolędnicy Misyjni, którzy w tym roku w całej Polsce będą wspierać Dzieci w Kolumbii. Nasi Kolędnicy wspomogą również Dzieci z Domu Dziecka w Santa Cruz.

Polecamy prasę katolicką, kalendarze wraz z „Niedzielą”.

LEKARSTWO DLA DUSZY:

„Człowiek przemierza świat w poszukiwaniu szczęścia,
a znajduje je po powrocie do domu.”

George Moore