OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24.11.2019R.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

• Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Można zyskać odpust zupełny, odmawiając „Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi” i spełniając zwykłe warunki odpustu. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej.
  • Szkolny Klub Wolontariatu działający w Szkole Podstawowej w Babicach przeprowadzi zbiórkę pieniężną na leczenie Pani Eli, mamy jednej z uczennic, chorej na nowotwór. Zbiórka odbędzie się po każdej Mszy Św. „Bóg zapłać” w Imieniu Chorej za każdą Ofiarę złożoną na leczenie.
  • Na Mszy Św. o 12:00, odbędzie się obrzęd pobłogosławienia Nowych Ministrantów. Pamiętajmy o nich w modlitwie, aby swoją Służbą Ministrancką zawsze gorliwie trwali przy ołtarzu.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

• W sobotę, 30 listopada – święto Św. Andrzeja, apostoła.

Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych w listopadzie o 17:30. Zapraszamy!

Siostry Serafitki ze Wspólnotą Błogosławionej Matki Małgorzaty serdecznie zapraszają na kolejne Serafickie Uwielbienie, w najbliższy wtorek 26 listopada o 19:30  do kościoła Sióstr Serafitek.

W czwartek, 28 listopada, zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania z Klas 8 na Wspólne Spotkanie. W programie: Msza Św. i Konferencja. Obecność Obowiązkowa!

W przyszłą niedzielę, 1 grudnia, rozpoczyna się okres Adwentu i Nowy Rok Liturgiczny. Na Mszy Św. o 10:30 nastąpi pobłogosławienie opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać, jak co roku, w „Bibliotece parafialnej” po Mszach Św. od II Niedzieli Adwentu i w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia.

Także w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 8:00 ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca.

Caritas Polska organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „ŚWIECA. KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ” poprzez rozprowadzanie świec. Od  II Niedzieli Adwentu  wraz za opłatkami można będzie nabyć taką świecę w „Bibliotece” lub w kancelarii, w godzinach otwarcia. Minimalna Ofiara za świecę to 5 zł. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

W niedzielę, 29 grudnia, w Święto Świętej Rodziny pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30.

Serdecznie prosimy Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę radosną uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Misyjne Drogi”!

W dniach od 29 listopada do 5 grudnia BR w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury będą się odbywały projekcje filmu Pt. „NIEPLANOWANE”. Zapraszamy. Godziny seansów na plakacie.

Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński nauczał:
„Aby budować królestwo Chrystusowe,
nie trzeba się oglądać wokół,
trzeba zaczynać od razu od siebie, od swego serca”.

Zamknij menu