Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24.04.2022R.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

DZISIAJ:

  • Przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia. O 15:00 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Jest to Święto patronalne Caritas.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 25 kwietnia – święto Św. Marka, ewangelisty.
  • We wtorek, 26 kwietnia – uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  • W piątek, 29 kwietnia – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

W sobotę, 30 kwietnia z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie, wyrusza Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Zakończenie Pielgrzymki odbędzie się w łagiewnickim sanktuarium we wtorek, 3 maja.

Caritas Polska zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Aby włączyć się w dzieło należy pobrać w kancelarii parafialnej karton z logo „Caritas”, następnie wypełnić go artykułami żywnościowymi, produktami dla dzieci oraz środkami chemicznymi i kosmetycznymi. Ważne, aby paczka została przygotowana według szczegółowych instrukcji dołączonych do kartonu. Znajduje się tam dokładny opis produktów, waga kartonu, logo akcji do naklejenia na karton oraz list do rodzin w języku ukraińskim. Tak przygotowane paczki prosimy z powrotem dostarczyć do parafii w godzinach urzędowania kancelarii.

W piątek, 29 kwietnia ZAPRASZAMY na Uroczystości 82 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej na Polskich Jeńcach Wojennych w 1940 R w ZSRR.

Uroczystość rozpocznie się w naszym kościele przy Tablicy upamiętniającej Ofiary Zbrodni Katyńskiej: o 9:45 złożenie kwiatów, a o 10:00 Msza Św. Więcej informacji na plakacie.

Także w piątek, 29 kwietnia, na godzinę 15:15, zapraszamy Rodziców Dzieci Komunijnych, do sprzątania kościoła i terenu przy świątyni. Prosimy zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt.

W niedzielę, 1 maja, na Mszy Św. o 10:30 będziemy przeżywać DZIEŃ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Zbiórka Dzieci i Rodziców przed kościołem o 10:20. Prosimy Parafian niezwiązanych z Uroczystością, aby wybrać uczestnictwo we Mszach Świętych na innych godzinach.

Spowiedź Święta dla Dzieci Komunijnych w sobotę 30 kwietnia od 9:00. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty także rodziny Dzieci Komunijnych.

Prosimy o modlitwę w intencji Dzieci i Ich Rodzin o dobre przygotowanie i przeżycie tego Dnia.

Przyszła niedziela, obchodzona jest jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna Tydzień Biblijny. Hasłem są słowa: „Pokój temu domowi” (Łk 10,5) Zachęcamy do czytania Pisma Świętego.

Także w przyszłą niedzielę, Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, po Mszy Św. o 7:30.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Niedzielę” , „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Z kimkolwiek w życiu będę miała styczność, wszystkich pragnę pociągnąć do miłowania Ciebie, o Jezu mój, Piękności moja i Oblubieńcze”. Św. Faustyna