Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24.03.2019r.

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ:

  • Serdecznie witamy o. Arkadiusza Bąka, Franciszkanina z Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach. Jego posługa głoszenia kazań w naszej parafii wiąże się z kwestą na budowaną salę konferencyjną w Harmężach. Po Mszach Św. będą zbierane ofiary do koszyczka na ten cel. „Bóg zapłać” za wsparcie.
  • GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o 17:00. ZAPRASZAMY!
  • Przypominamy o wprowadzeniu w naszej Parafii Spowiedzi Świętej  rozpoczynającą się 15 minut prze Mszą Św. i trwającą do rozpoczęcia Eucharystii lub do wyspowiadania czekających w kolejce. Osoby pragnące skorzystać z Sakramentu Pokuty ZACHĘCAMY do wcześniejszego przychodzenia.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 25 marca – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Bielsko – Żywieckiej, ZAPRASZA w tym dniu do kościoła Św. Maksymiliana w Oświęcimiu, gdzie odbędą się DIECEZJALNE UROCZYSTOŚCI. Istnieje możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje duchowej adopcji znajdują się na ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy. Należy je wypełnić i złożyć podczas Uroczystości. Program na plakacie.

W środę, 27 marca, spotkanie Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. o 16:30 przy kościele. Obecność obowiązkowa!

W czwartek, 28 marca, o 17:00 ZAPRASZAMY do kościoła, Uczniów Klas 7 wraz z Rodzicami, którzy w przyszłym roku szkolnym pragną przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii na wspólne SPOTKANIE. Jest to początek Ich formacji przygotowującej do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Obecność mile widziana!

Także w czwartek, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na wykład Ks. Piotra Leśniaka „Owocem zaś Ducha jest Radość”. Szczegóły na plakacie.

ZAPRASZAMY na Nabożeństwo DROGI  KRZYŻOWEJ – w każdy PIĄTEK Wielkiego Postu:

  • 8:30 – dla Dorosłych,
  • 16:00 – dla Dzieci Szkolnych,
  • 17:00 – dla Młodzieży i Starszych,

W piątek, 29 marca, o godzinie 18:45, w Sali na plebanii, odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Caritas diecezji w ramach działalności charytatywnej rozprowadza Paschaliki. Minimalna Ofiara za małe Paschaliki to 5 zł, a za duże to 12 zł. Można je nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W dniach od 5 do 7 kwietnia w Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach, odbywać się będą XVIII DNI KOLBIAŃSKIE pod hasłem: „Z Niepokalaną w Sercu Kościoła”. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 6 kwietnia BR. W programie: Msza Św. w bazylice, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Dróżkach, zwiedzanie Sanktuarium. Wyjazd z parkingu pod zamkiem o 8:30. Opłata za autokar od osoby – 20 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Rekolekcje Wielkopostne w Parafii, rozpoczną się 7 kwietnia BR., w 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy!

Zespół Szkół Salezjańskich w Oświęcimiu – ogłasza nabór do klas pierwszych w roku szkolnym 2019 / 2020. Dzień Otwartych Drzwi, w czasie którego można zwiedzić szkołę oraz zasięgnąć informacji na temat szkoły, odbędzie się w piątek, 29 marca BR w godzinach od 12:00 do 16:00. Więcej informacji na plakacie.

Zespół Opery Krakowskiej zaprasza na „REQUIEM” Giuseppe Verdiego, które odbędzie się 13 kwietnia o 16:00 w kościele Św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Więcej informacji na plakacie.

Księża Salezjanie ogłaszają, że w dniach od 26 do 28 kwietnia br. w Sanktuarium M. B. Wspomożenia Wiernych odbędzie się kurs dla mężczyzn pod hasłem: „Józef cichy bohater”. Zapraszają także na pielgrzymkę do Różanegostoku. Więcej informacji na afiszach.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

Papież Senior Benedykt XVI nauczał: „Nawrócenie nie jest zamykaniem się w poszukiwaniu swego sukcesu, prestiżu, stanowiska, ale sprawieniem, aby każdego dnia w małych rzeczach prawda, wiara w Boga i miłość stawały się sprawą najważniejszą”.