Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24.02.2019r.

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i sobota miesiąca.

  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu  Pana Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00. Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.
  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych.
    Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy można pobrać tekst PRZYRZECZENIA.

Od poniedziałku, 25 lutego, rozpoczynają się zapisy na VII Pieszą Pielgrzymkę Diecezji do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach. Zapisy poprzez Internet lub w parafii Św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Szczegóły na plakacie.

Uczniowie i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Babicach zapraszają Przedszkolaki wraz z Rodzicami na Dzień Otwarty Szkoły, we wtorek, 26 lutego w godzinach od 16:00 do 18:20. Program znajduje się w gablotce.

Szkoła także informuje, że rozpoczęła się rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020. Szczegóły na plakacie.

Katolickie Stowarzyszenie „CIVITAS CHRISTIANA” zaprasza w środę, 27 lutego o 16:00 na wykład Ks. Piotra Leśniaka Pt. „Owocem zaś Ducha jest Miłość”. Szczegóły na plakacie.

W sobotę, 2 marca – odwiedziny Chorych z posługą  sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do Których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

Przyszła niedziela, 3 marca, jest ostatnią przed okresem Wielkiego Postu.

Serdecznie zapraszamy na I Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w naszej parafii w dniach 17 – 19 maja 2019. Warsztaty poprowadzi Ola Ptaszyńska. Hasłem przewodnim są słowa: „Abyście się wzajemnie miłowali…”. Szczegóły dotyczące programu i zapisów na stronie Internetowej parafii i na plakatach.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

Św. Augustyn, Biskup Hippony nauczał:
„Istnieją dwa rodzaje jałmużny: dawanie i przebaczanie.
Dawanie tego, co dobrego zdobyłeś; przebaczanie tego, co wycierpiałeś”.