Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23.06.2019r.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Przy Szkole w Babicach o 9:00 odbędzie się Msza Św. w Intencji: „O Błogosławieństwo Boże dla Mieszkańców, zachowanie od nieszczęść i szczęśliwe  zbiory”. „Bóg zapłać” Mieszkańcom Babic za złożoną Ofiarę na potrzeby Parafii i na Msze Święte.
  • O 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe połączone z Procesją Eucharystyczną przy kościele w ramach Oktawy Bożego Ciała.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela,
  • W piątek, 28 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze.

W Oktawie Bożego Ciała, do  piątku włącznie po Mszy Św. wieczornej  odprawianej o18:00 – PROCESJA  z NAJŚWIĘTSZYM  SAKRAMENTEM  przy kościele.

Diecezja Bielsko – Żywiecka organizuje PIELGRZYMKĘ  do KOSZYC na Słowację, miejsca męczeńskiej śmierci Św. Melchiora Grodzieckiego, 12 i 13 października BR. Cena wyjazdu: 270 zł od osoby. Zapisy w kancelarii parafialnej. Program i szczegóły na afiszu w gablotce.

W Kancelarii Parafialnej rozpoczęły się zapisy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2019r. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „OWOCEM ZAŚ DUCHA JEST …”.

W okresie od 24 czerwca do 22 lipca BR w kościele Św. Maksymiliana w Oświęcimiu odbędą się Letnie Koncerty Organowe, organizowane już po raz 24 przez Parafie i Miasto. Program koncertów znajduje się na plakacie.

Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę w dniach 1 i 2 lipca BR. Program na plakacie.

Od soboty, 6 lipca rusza siódma edycja projektu: „Ewangelizacja w Beskidach”, którego tegoroczną inspiracja jest „Droga Łaski”. Spotkajmy się z Chrystusem na Beskidzkich szlakach. Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

Po Błogosławieństwie, na zakończenie Mszy Św. w postawie klęczącej, odśpiewamy SUPLIKACJE, jako wynagrodzenie za bluźnierstwa i profanacje Najświętszego Sakramentu, Mszy Św. oraz wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej dokonane w ostatnim czasie przez środowiska homoseksualne i liberalne wrogie Kościołowi.

Św. Jan od Krzyża:
„Jeżeli chcesz naprawdę znaleźć Chrystusa,
nie szukaj Go nigdy bez krzyża”.