Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23.05.2021R.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

DZISIAJ:

  • Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W kościele Św. Józefa na Zasolu podczas Mszy Św. o 14:00, Ks. Biskup Piotr Greger udzieli Młodzieży naszej Parafii oraz Parafii Św. Józefa, Sakramentu Bierzmowania. Pamiętajmy w modlitwie o Kandydatach przystępujących do tego Sakramentu. Będzie możliwość duchowego uczestnictwa w uroczystości poprzez przekaz internetowy.
  • Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  • W poniedziałek, 24 maja – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych. Msze Św. o 6:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:00.
  • W środę, 26 maja – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu modlimy się za wszystkie Mamy.
  • W czwartek, 27 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • W sobotę, 29 maja – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. W tym dniu, w katedrze Św. Mikołaja w Bielsku – Białej, Ks. Bp. Ordynariusz, udzieli święceń kapłańskich. Módlmy się w Intencji Neoprezbiterów.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE: w tygodniu po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele o 17:30.

We wtorek, 25 maja w Kaplicy Hallerów o 17:00 odbędzie się Msza Św. w Intencji: „O zachowanie od gradobicia, dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory dla Mieszkańców Dworów i Kruków”. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na cele parafialne.

W czwartek, 27 maja zapraszamy uczniów Klas 7 na SPOTKANIE rozpoczynające przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. W programie: Msza Św. o 18:00, Nabożeństwo Majowe oraz Konferencja.

W sobotę, 29 maja w naszej Parafii przeżywać będziemy DZIEŃ CHOREGO. O 9:30 okazja do skorzystania z Sakramentu Pojednania, o 10:00 Msza Święta z kazaniem i udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych oraz Nabożeństwo z Błogosławieństwem Lurdzkim. Prosimy Rodzinę i Sąsiadów o przywiezienie Chorych na tę Uroczystość. W związku z zagrożeniem epidemicznym starajmy się zachować środki ostrożności.

Także, w sobotę o 17:00 zapraszamy do kościoła Św. Maksymiliana na Koncert Oratoryjny z Okazji Roku Świętego Maksymiliana. Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej wykonają: „Msza F–dur” Józefa Poniatowskiego. Więcej szczegółów na plakacie.

W przyszłą niedzielę, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

Prezydent Oświęcimia, w imieniu Głównego Urzędu Statystycznego, zwraca się do Mieszkańców z informacją i przypomnieniem na temat Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań. Więcej informacji na afiszu.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia i lektury.

Z nauczania Św. Jana Pawła II:
Kościół « zachowuje i przekazuje, z pomocą Ducha Świętego,
który w nim mieszka, nauczanie, dobry depozyt i zdrowe zasady usłyszane od Apostołów ». …
Eucharystia jest apostolska, ponieważ jest sprawowana zgodnie z wiarą Apostołów”.