Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23.04.2023R.

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

DZISIAJ

  • Przeżywamy Niedzielę Powołań. Gościmy Diakona Adama  i Kleryka Jakuba z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Po Mszy Św. o 10:30 zapraszamy Dzieci i Młodzież na spotkanie z Nimi. Opowiedzą nam o wyborze drogi powołania życiowego, o życiu w Seminarium Duchownym i przygotowaniu do kapłaństwa. Niech to będzie zachętą do modlitwy o nowe i święte powołania do kapłaństwa i zakonów, także z naszej Parafii.
  • Obchodzimy NIEDZIELĘ BIBLIJNĄ, która rozpoczyna TYDZIEŃ BIBLIJNY. Hasłem są słowa: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego. Prosimy zabrać przygotowane Sigla Biblijne i przeczytać wybrany fragment Ewangelii Św. Jana
  • Modlitwa Różańcowa z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • W poniedziałek, 24 kwietnia – uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
  • We wtorek, 25 kwietnia – święto Św. Marka, ewangelisty.
  • W sobotę 29 kwietnia – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

W poniedziałek, 24 kwietnia zapraszamy na Uroczystości 83 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej na Polskich Jeńcach Wojennych w 1940 r. w ZSRR.

Uroczystość rozpocznie się w naszym kościele przy Tablicy upamiętniającej Ofiary Zbrodni Katyńskiej: o 9:45 złożenie kwiatów, a o 10:00 Msza Św. Więcej informacji na afiszu.

W środę, 26 kwietnia, Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy obchodzi 31 rocznicę święceń biskupich. Także w tym roku, 23 czerwca przeżywać będzie 60 rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy w modlitwie o osobie pierwszego biskupa Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

W czwartek, 27 kwietnia odbędzie się spotkanie dla wszystkich Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. O 18:00 Msza Św., a po niej Konferencja. Obecność obowiązkowa!

W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia z bazyliki M. B. Bolesnej w Hałcnowie wyrusza diecezjalna piesza pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. W tym dniu ofiarą do puszek wspieramy diecezjalne radio „Anioł Beskidów”.

Zespół „Gloria Dei”, działający przy Parafii Św. Józefa na Zasolu, zaprasza 1 maja po Mszy Św. Wieczornej, czyli ok. 19:00, na koncert Wielkanocny.

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:
„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić.”
Thomas Edison