Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY

 DZISIAJ

  • Przeżywamy Niedzielę Misyjną, pod hasłem: „MISJE SERCEM KOŚCIOŁA”. Siostry Serafitki oraz  Oaza Dzieci i Schola przygotowały oprawę liturgiczną. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Janusza Talika, Dyrektor Wydziału Misyjnego naszej diecezji, który wygłosi kazania. Modlitwą i ofiarą chciejmy wesprzeć misyjne dzieła Kościoła, a szczególnie Dom Dziecka w Santa Cruz w Boliwii, gdzie pracują Siostry Serafitki. Po Mszach Św. zapraszamy na Misyjny Kiermasz oraz Różaniec o 17:30. „Bóg zapłać” Siostrom, Dzieciom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości.
  • W kościele Świętych Małgorzaty i Katarzyny w  Kętach, Biskup Ordynariusz zainauguruje Mszą Św. o 13:00 Rok Jubileuszowy z okazji 550 rocznicy śmierci Św. Jana Kantego.
  • W przedsionku kościoła, po Mszach Świętych o 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00, Młodzież Oazowa  będzie rozprowadzała znicze. Dochód przeznaczony jest na sfinansowanie rekolekcji wakacyjnych dla młodzieży z naszej Parafii. „Bóg zapłać” za wsparcie i życzliwość!
  • Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o 17:30.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • W poniedziałek, 23 października – wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego.
  • W sobotę, 28 października – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlitwą ogarnijmy Biskupa Seniora Tadeusza Rakoczego w dniu Jego Imienin.

W imieniu Stypendystów: „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dziękujemy za złożone ofiary. Jest to kwota 4630 zł „Bóg Zapłać”.

W piątek, 27 października, o 16:30 w salce katechetycznej odbędzie się Spotkanie dla Kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

Nabożeństwa  Różańcowe w kościele odprawiamy:  w tygodniu o 17:15, a w niedziele o 17:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele. Zachęcamy do odmawiania Różańca w domach.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przyjmujemy na WYPOMINKI” w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia.

W przyszłą niedzielę, 29 października, w kościołach, których data konsekracji nie jest znana, obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.

We wtorek, 31 października zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w Korowodzie Świętych. Prosimy, aby Uczestnicy przebrali się za w strój Świętego, który najbardziej im odpowiada. Rozpoczęcie Korowodu w kościele Sióstr Serafitek o 16:45, przemarsz ulicami miasta do kościoła Księży Salezjanów, gdzie nastąpi uczczenie Świętych i zakończenie Korowodu.

Porządek nabożeństw na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny:

  • 1 listopadaUroczystość Wszystkich Świętych.

Msze Św. na Cmentarzu Komunalnym o 9:30 i 11:30 oraz o  14:00 – po tej Mszy św. procesja po cmentarzu z modlitwami za Zmarłych.

Na Cmentarzu Parafialnym Msze Św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 14:00 – po tej Mszy Św. procesja po cmentarzu z modlitwami za Zmarłych.

  • 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Msza Św. na Cmentarzu Komunalnym o 11:00 – po niej procesja po cmentarzu z modlitwami za Zmarłych. Na Cmentarzu Parafialnym Msza Św. o 10:00 po niej procesja po cmentarzu z modlitwami za Zmarłych.

Zapraszamy także do udziału we Mszy Świętej, w byłym Obozie Zagłady KL Auschwitz pod Ścianą Śmierci, w Dzień Zaduszny, 2 listopada o 14:00. Wejście na Mszę Św. do Obozu od strony ul. Więźniów Oświęcimia – jest to główne wejście. Prosimy powiadomić Ochronę, że udajemy się na Mszę Św.

 W niedzielę, 5 listopada w byłym niemieckim Obozie KL Birkenau odbędzie się tradycyjne Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji Ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek Nabożeństwa o 14:00 przy Bramie Śmierci. Serdecznie zapraszamy.

Na Cmentarzu Komunalnym, po uzyskaniu wszelkich pozwoleń, w tym tygodniu zostanie zainstalowany nowy krzyż wykonany ze stali nierdzewnej. Niestety zebrana przed rokiem ofiara nie pokryła kosztów realizacji tego projektu, stąd prośba do wszystkich Mieszkańców naszego Dekanatu i Miasta, o dodatkową ofiarę, którą będzie można złożyć do puszek przed kościołem w niedzielę, 5 listopada. Serdeczne „Bóg zapłać” z złożone ofiary.

 

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Polecamy „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Misyjne Drogi” oraz Kalendarze na 2024

 

CYTAT NA DROGĘ:

„Kto oprócz Boga może dać ci pokój? Czy świat kiedykolwiek był w stanie zadowolić serce?”

Gerardo Majella