Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22.12.2019R.

4 NIEDZIELA ADWENTU 

DZISIAJ:

 • Zapraszamy do udziału w XII  Oświęcimskiej Wigilii, która odbędzie się na Rynku Starego Miasta, od godziny 16:00. W Programie: życzenia, wspólne śpiewanie, rozesłanie światełka betlejemskiego, poczęstunek.
 • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:  

 • We wtorek, 24 grudnia – wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy Św. wieczornej. Zgodnie z tradycją zachowajmy wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wigilii. Przy Wieczerzy Wigilijnej pamiętajmy o  modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii wg Św. Łukasza, śpiewaniu kolęd. Niech łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzenia będzie wyrazem naszej miłości, wdzięczności i szacunku dla domowników. Modlitwą obejmijmy sprawy naszej Ojczyzny, Kościoła, Parafii i Rodzin. Prośmy o potrzebne łaski dla Ojca świętego Franciszka, sprawujących władzę, módlmy się o pokój dla świata, o zdrowie dla Chorych oraz o siłę i moc dla będących w kłopotach , bez pracy  i samotnych. Przed Pasterką o 23:15 Nabożeństwo „Czuwania”.
  PASTERKA o północy w kościele i w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  SKŁADKA z PASTERKI  przeznaczona jest na FUNDUSZ OBRONY ŻYCIA. 
 • W środę, 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Św. jak w niedziele. Uroczyste Nieszpory o 17:30.
 • W czwartek, 26 grudnia – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. W tym dniu składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Msze Św. jak w niedziele. Będzie poświęcenie owsa.
 • W piątek, 27 grudnia – święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty. Będzie poświęcenie wina.
 • W sobotę, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Babicach wyraża słowa wdzięczności za wsparcie Kiermaszu Świątecznego. Zebrano kwotę 2150 zł. „Bóg zapłać”.

W „Bibliotece” i Zakrystii, można nabyć po Mszach Św. OPŁATKI na stół wigilijny oraz Świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „ŚWIECA KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”, a w poniedziałek, w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

W poniedziałek, 23 grudnia, ŚWIĄTECZNE odwiedziny Chorych z posługą  sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby Starsze i Chore. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

Schola „Wniebowzięci” zaśpiewa na Pasterce oraz w święto Św. Szczepana na Mszy Św. o 10:30.

W gablotce, w kościele i kaplicy oraz na stronie Internetowej zamieszczony jest Plan WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ – KOLĘDY.

Od piątku, 27 grudnia, rozpoczynamy WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ – KOLĘDĘ. Niech przyjęcie kapłana w domu będzie świadectwem wiary, przyznaniem się do Kościoła Katolickiego, a zarazem wspólną z Kapłanem modlitwą, poświęceniem naszych domów, zawierzaniem Bożej Opatrzności.

Prosimy, aby na stole był Krzyż – znak naszej wiary, zapalona świeca, woda święcona, a dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z religii!!! Proponujemy, aby tematem naszych rozmów były sprawy parafialne, ożywienia wiary, życia religijnego i przynależności do Wspólnoty Kościoła.

Piątek 27 grudzień 2019 r.:  od 9:00

 • 1 ksiądz  – Dwory: ul. Nadwiślańska (od ul. Przerwa i Bajcarki).
 • 2 ksiądz  – Dwory: ul. Zwycięstwa (od końca nieparzyste) i ul. Okrężna
 • 3 ksiądz  – Dwory: ul. Zwycięstwa (od końca parzyste)
 • 4 ksiądz  – Dwory: ul. Górzysta, ul. Lipowa i ul. Techniczna oraz od  14:00 !!! ul. Wiklinowa, ul. Wysokie Brzegi (od końca)
 • 5 ksiądz  – Dwory: ul. Zwycięstwa (od Cmentarza w kierunku dawnej szkoły)

Sobota 28 grudzień 2019 r.:  od 9:00

 • 1 ksiądz – Dwory: ul. Wiejska (od początku, od pierwszego numeru)
 • 2 ksiądz – Dwory: ul. Wiejska (od końca)
 • 3 ksiądz – ul. Wysokie Brzegi (od Szkoły Muzycznej do skrzyżowania)
 • 4 ksiądz – Dwory: ul. Koszykowa (od Krzyża)
 • 5 ksiądz – Kruki: ul. Pod Krukami  od nr 2 do 21, ul Wodociągowa, ul Pod Krukami od 22 do 54

Od 1 stycznia 2020 r. ulegają zmianie godziny odprawiania Mszy Św. w Niedziele i Święta Nakazane. 

 • Zamiast Mszy Św. o godzinie 8:00 będzie o 7:30. 
 • Druga zmiana dotyczy przeniesienia Mszy Św. dla Dzieci z godziny 12:00 na 10:30, a tym samym ulegną zmianie godziny Chrztów Świętych i Roczków z godziny 10:30 na 12:00. 

Księża Salezjanie zapraszają na JASEŁKA. Szczegóły na Plakacie.

6 stycznia 2020 r. w uroczystość TRZECH KRÓLI z kościoła Św. Maksymiliana do kościoła Św. Józefa przejdzie Orszak Trzech Króli. Nasza Parafia w kolorze „ZIELONYM” (peleryny, kurtki, okrycia, itp.) dołączy się do Orszaku przy naszym kościele około 12:15. Szczegółowy program znajduje się na Plakacie.

Prosimy byłych Uczniów ŚP Katechetki Antoniny Małysiak o spisanie swoich wspomnień i świadectw dotyczących życia i pracy katechetycznej. Wiąże się to z inicjatywą wystąpienia do Kurii Diecezjalnej o rozpoczęcie procesu informacyjnego. Wspomnienia, Świadectwa oraz inne dokumenty prosimy przynosić do kancelarii parafialnej. Za okazaną pomoc – dziękujemy!

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” jako podwójny numer w cenie 10 zł, „Źródło” oraz  „Mały Gość”! Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta CD z kolędami.

Prymas Wyszyński nauczał:
„Życie człowieka jest święte od pierwszej chwili jego poczęcia.
Nigdy i nikomu nie wolno się na nie porywać”.