Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22.09.2019r.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Rozpoczyna się XVIII Tydzień z Ewangelią pod hasłem: „Wielkie Rzeczy”. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego.
  • W  kościele Św. Maksymiliana w Oświęcimiu o 14:00, będzie wystawiona Opera  Pt.: „ZAPOMNIANI CHŁOPCY”, w której Ojciec Maksymilian Kolbe opowie historię męczenników japońskich.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 23 września – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, kapłana,
  • We wtorek, 24 września – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku – Białej,
  • W piątek, 28 września – wspomnienie Św. Wacława, męczennika. W tym dniu odbędzie się Pielgrzymka Rodzin oraz wspólnot Domowego Kościoła naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Redakcja Radia Diecezjalnego „Anioł Beskidów” wyraża słowa podziękowania za złożone Ofiary.

Zebrano 1450 zł. „Bóg zapłać”.

Siostry Serafitki wraz ze Wspólnotą Błogosławionej Matki Małgorzaty serdecznie zapraszają na Spotkania Modlitewne w każdy wtorek o 19:30 w kościele Sióstr Serafitek. Szczegóły na plakacie.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, zaprasza w środę, 25 września, na wykład  Pani Teresy Wontor – Cichy: „Zofia Kossak i Holokaust” w 130 rocznicę urodzin pisarki. Szczegóły na Plakacie.

MISJONARKI NIEPOKALANEJ OJCA KOLBEGO przeżywają Jubileusz 25 lecia obecności w Polsce na Ziemi Oświęcimskiej. Kulminacyjnym punktem będzie Msza Św. odprawiana przez Biskupa Seniora Tadeusza Rakoczego w niedzielę, 29 września. Plan obchodów znajduje się na plakacie.

Diecezjalne spotkanie Róż Żywego Różańca odbędzie w środę, 2 października 2019 roku w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Początek o godzinie 17:45 nabożeństwem różańcowym, po którym zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Gregera. Zapraszamy Członków Żywego Różańca naszej Parafii do wyjazdu na to Spotkanie. Zapisy w kancelarii do 30 września.

W dniach od 20 do 26 września  w Naszym Kinie, Oświęcimskiego Centrum Kultury odbywają się projekcje filmu Pt. „Z miłości do Joey”. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Misyjne Drogi”!

Św. Ojciec Pio mówił: „Bądź zawsze wierny Bogu i dotrzymuj złożonych Mu obietnic, nie zwracaj uwagi na kpiny głupców. Wiedz, że świat zawsze naigrywał się ze świętych, ale oni podeptali wszystko, co światowe, i odnieśli  zwycięstwo”.