Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22.08.2021R.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ

  • Na Mszy Św. o 9:00 nastąpi pożegnanie Ks. Marcina Gałysy, który jako Wikariusz był w naszej Parafii 9 lat oraz Ks. Jacka Orszulika, który pełnił posługę Kapelana Szpitalnego i Wikariusza 4 lata. Niech słowa wdzięczności za Ich posługę oraz pamięć modlitewna będą dla Nich najlepszym prezentem. Z najlepszymi życzeniami na nowych Parafiach w Żywcu i Bulowicach. „Bóg zapłać”.
  • Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych w Wypominkach Rocznych o 17:30.
  • Podczas trwania Pikniku Organizacji Pozarządowych na Bulwarach w godzinach od 13:00 do 17:00 zostały przygotowane stanowiska, gdzie będzie można dokonać spisu. Zaprasza Urząd Miasta.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • We wtorek, 24 sierpnia – święto Św. Bartłomieja, apostoła.
  • W czwartek, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  • W piątek, 27 sierpnia – wspomnienie Św. Moniki.
  • W sobotę, 28 sierpnia – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  • W niedzielę, 29 sierpnia na Mszy Św. o 7:30, będziemy dziękować za zebrane plony oraz prosić o Bł. B. dla Mieszkańców Broszkowic, a o 12:00 będzie podziękowanie za szczęśliwe zbiory od Mieszkańców Babic oraz modlitwa w Ich Intencji.

W piątek, 3 września BR odbędzie się spotkanie Kandydatów do Bierzmowania z Klas 8. W programie: okazja do spowiedzi przed Mszą Św., Msza Św. o 18:00, Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego oraz Spotkanie.

Obecność Obowiązkowa!

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: „Jeśli Eucharystia jest tajemnicą wiary, która przewyższa nasz intelekt, a przez to zmusza nas do jak najpełniejszej uległości Słowu Bożemu, nikt tak jak Maryja nie może być wsparciem i przewodnikiem w takiej postawie. Nasze powtarzanie dzieła Chrystusa z Ostatniej Wieczerzy, które jest wypełnianiem Jego nakazu: « To czyńcie na moją pamiątkę! » , staje się jednocześnie przyjęciem zaproszenia Maryi do okazywania Mu posłuszeństwa bez wahania: « Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie »”.