Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22.05.2022R.

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

DZISIAJ:

  • Rozpoczynamy Misje Parafialne, których myślą przewodnią są słowa: „PANIE DO KOGO PÓJDZIEMY” oraz Nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano.
    Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej Ks. Krzysztofa Poświatę, Przełożonego Domu Macierzystego Michalitów w Miejscu Piastowym. Wieczorem przyjadą do nas z Figurą Św. Michała: Ks. Rafał Szwajca i Pan Mateusz. Niech Duch Święty natchnie Was, abyście głosząc Słowo Boże umocnili nas w Wierze, Nadziei i Miłości prowadzącej do Nieba.
  • Na plakatach, folderach i Stronie Internetowej znajduje się Program Misji Parafialnych oraz Peregrynacji Figury Św. Michała Archanioła. Prosimy o zapoznanie się z nim i uczestnictwo w Misjach. Najważniejsze momenty to: codzienna Msza Św. z nauką misyjną o 8:00 i 18:00 dla wszystkich; spotkania misyjne dla dzieci ze Szkół Podstawowych: wtorek, środa, czwartek o 10:00 dla klas od 1 do 4, a o 11:30 dla klas od 5 do 7. Klasy 8 maja spotkania w czwartek o 20 i w sobotę o 11:00. W piątek: dzień spowiedzi i misyjne spotkanie dla Chorych i Starszych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o 10:00 oraz procesja przy kościele i modlitwa za Zmarłych po wieczornej Mszy Św. Misyjna Droga Krzyżowa we wtorek o 19:15. W środę po wieczornej Mszy Św. nastąpi pożegnanie Figury Św. Michała. W środę, sobotę i niedzielę będzie zbierana składka na dzieła apostolskie Zgromadzenia Michalitów.
  • Nabożeństwo Majowe o 17:30.
  • Serdecznie zapraszamy Wszystkich Parafian: Dzieci, Młodzież, Dorosłych, Scholkę Dziecięcą, Róże Różańcowe, Siostry Serafitki, Młodzież i Dorosłych z Oazy, Przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z Babic, Broszkowic, Dworów i Kruków, Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Broszkowic do oczekiwania na przybycie Figury Św. Michała Archanioła i powitania Jej w świątyni. Nabożeństwo oczekiwania o 20:00, a przywitanie w kościele o 20:30, zakończone Apelem Jasnogórskim.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • We wtorek, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
  • W środę, 25 maja – w Kaplicy Hallerów o 17:00 odbędzie się Msza Św. w Intencji: „O zachowanie od gradobicia, dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory dla Mieszkańców Dworów i Kruków”. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na cele parafialne.
  • W czwartek, 26 maja – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu modlimy się za wszystkie Matki w dniu Ich Święta: żyjące i zmarłe.
  • W piątek, 27 maja rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę, 29 maja przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dworach o 9:00 Zespół Śpiewaczy „Dworzanie” wystąpi z koncertem pieśni Maryjnych. Jest to także, dzień zakończenia Misji Parafialnych. Na każdej Mszy Św. nastąpi poświęcenie krzyży misyjnych i uroczyste błogosławieństwo. O 13:00 przy nowym Krzyżu Misyjnym odbędzie się Nabożeństwo z poświęceniem krzyży misyjnych.

W ramach pomocy dla Ludności Ukraińskiej zachęcamy do podjęcia akcji: „Paczka dla Ukrainy”. Więcej informacji w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Niedzielę” , „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Być pełnym Miłości, Łagodnym, Pokornym wobec ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa”. Św. Karol de Foucauld