OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22.03.2020R.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

DZISIAJ: 

  • „NIEDZIELA LAETARE” – NIEDZIELA RADOŚCI

W sytuacji zagrożenia koronawirusem nadal obowiązują zalecenia, zarządzenia i apel Ks. Biskupa Ordynariusza Romana Pindla.

Znajduje się na Stronie Internetowej Diecezji i Parafii oraz wydrukowany w Gablotce. Prosimy, aby Wierni stosowali się do zaleceń Biskupa.

Wiąże się z tym przyjmowanie Komunii Św. „na rękę” oraz odwołaniem: Nabożeństw Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej, Rekolekcji Parafialnych. Odwołujemy Pielgrzymkę Parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Spotkania Dzieci, Młodzieży i Dorosłych.

Podczas Mszy Św. powinno uczestniczyć do 50 osób, w tym Ci, którzy zamówili Intencję Mszalną. Dotyczy to także Mszy Św. pogrzebowych. Prosimy, aby dostosować się do tych wymagań i zachować szczególną ostrożność. Pamiętajmy, że możemy korzystać z dyspensy od uczestnictwa we Mszy Świętej (Osoby Starsze, osłabione innymi chorobami lub pragnące nie narażać siebie oraz Innych).

Gdy chodzi o sprawę spowiedzi to prosimy, aby nie odkładać na ostatni moment, ale korzystać w miarę możliwości z posługi kapłanów przed Mszami Świętymi. Nie będzie spowiedzi całodniowej przed Wielkanocą. 

Apelujemy o zachowanie spokoju, roztropności, wskazań Sanepidu oraz Innych Służb.

Zachęcamy, aby korzystać z Mediów, które transmitują Msze Św. oraz Nabożeństwa Wielkopostne.

Także na parafialnej Stronie Internetowej: parafiaoswiecim.pl znajdują się Rozważania na każdy dzień, Kazania Pasyjne oraz Droga Krzyżowa.

Od tej niedzieli będzie można wysłuchać Rekolekcji Online na Stronie Internetowej Diecezji: www.diecezja.bielsko.pl 

Niech czas Wielkiego Postu naznaczony zagrożeniem wirusowym, będzie okazją do wzmożonej modlitwy, wzajemnej pomocy szczególnie Osobom Starszym i Samotnym oraz zaufania Bogu.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W środę, 25 marca – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego a zagrożonego w swym istnieniu. Na ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy będą wystawione odpowiednie formularze. Prosimy, aby je wypełnić i jedną część zostawić w zakrystii. W tym Dniu na każdej Mszy Św. kto zdecyduje się na podjęcie Duchowej Adopcji, złoży uroczystą deklarację. Można to uczynić osobiście w domu i o tym fakcie poinformować w kancelarii.  

Caritas diecezji w ramach działalności charytatywnej rozprowadza Paschaliki. Minimalna Ofiara za małe Paschaliki to 6 zł. Można je nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej.

Kardynał Stefan Wyszyński głosił:
„Naszą mocą jest modlitwa.
Gdybyśmy osłabli w modlitwie, nie moglibyśmy ręczyć za jutro,
ale gdy się modlimy, możemy być spokojni”.