Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21.11.2021R.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

DZISIAJ

  • Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Seniora Janusza Zimniaka oraz Ks. Janusza, Naszego Wikariusza. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizantach. Ks. Januszowi życzymy Darów Ducha Św., Bł. B. oraz opieki M. B. naszej Patronki.
  • Na Mszę Św. o 10:30, zapraszamy DZIECI przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami. Obecność Obowiązkowa!
  • Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 22 listopada – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, Patronki Organistów i muzyki kościelnej. Pamiętajmy: „Kto śpiewa dwa razy się modli”. Wszystkiego najlepszego dla Pani Organistki.
  • W środę, 24 listopada – wspomnienie Świętych męczenników wietnamskich: Andrzeja Dung-Lac, i Towarzyszy.
  • W czwartek, 25 listopada – wspomnienie Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Patronki Kolejarzy. Jest to Dzień Imienin Pani Katarzyny, naszej Organistki. Życzymy Bł. B., Darów Ducha Św. wraz z modlitwą.

Wyrażamy słowa wdzięczności, za Ofiary złożone na „Składkę Inwestycyjną”. Złożono 13400 zł, a przelewy bankowe to 2030 zł. „Bóg Zapłać”.

W przyszłą niedzielę, 28 listopada, rozpoczyna się okres Adwentu i Nowy Rok Liturgiczny. Na Mszy Św. o 10:30 nastąpi pobłogosławienie opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać, w „Bibliotece” po Mszach Św. od II Niedzieli Adwentu oraz w Zakrystii i Kancelarii w godzinach jej otwarcia.

Także w przyszłą niedzielę, w Kaplicy Najświętszego Serca Jezusowego w Dworach, przed Mszą Św. o 9:30 Zespół Śpiewaczy „Dworzanie”, wykona krótki koncert utworów patriotycznych. Początek koncertu o 9:10. Zapraszamy.

Przypominamy i zapraszamy do: SPOTKAŃ FORMACYJNYCH GRUP i WSPÓLNOT NASZEJ PARAFII

  • W środę o 19:00 OAZA DOROSŁYCH zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w kościele oraz spotkanie w salce.
  • W piątki OAZA MŁODZIEŻOWA zaprasza na Mszę Św. o 18:00, a po niej Spotkanie w salce katechetycznej.
  • W soboty od 9:00 do 11:00SCHOLA DZIECIĘCA oraz OAZA DZIECI BOŻYCH.
  • W soboty o 9:00 zapraszamy wszystkich MINISTRANTÓW, LEKTORÓW oraz KANDYDATÓW, którzy pragną pełnić służbę przy ołtarzu.

Zapraszamy Chętnych, aby odnaleźli swoje miejsce oraz zaangażowali się w życie religijne we Wspólnocie Parafialnej.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Królestwo Chrystusowe to pokój, to królestwo, w którym nikt nigdy nie doprowadza do awantur. Chrystus Pan nie lubi awantur. Jego królestwo rośnie cicho i powoli”. Bł. kardynał Stefan Wyszyński