Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21.10.2018r.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:
Na Mszę Św. o 12:00, szczególnie ZAPROSZONE są DZIECI z Kl. 3, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami.
• Obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY, który rozpoczyna TYDZIEŃ MISYJNY. W modlitwie pamiętajmy o misyjnej działalności Kościoła, o Misjonarkach i Misjonarzach.
Także dzisiaj po Mszach Św. przy wyjściu z kościoła, Młodzież Oazowa będzie sprzedawała znicze. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdu na rekolekcje wakacyjne. Zachęcamy do wsparcia „Akcji Znicz”. „Bóg zapłać”.
• NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE o 17:30, a w TYGODNIU o 17:15. Zapraszamy.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 22 października – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża,
  • We wtorek, 23 października – wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

Pragniemy poinformować, że po kilku miesiącach remontu Kancelaria Parafialna powróciła na dawne miejsce, czyli na Plebanię.

Wyrażamy słowa WDZIĘCZNOŚCI Wszystkim, Którzy wsparli akcje Funduszu Stypendialnego „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrano kwotę 4100 zł. „Bóg zapłać”!

W związku ze zbliżającym się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przyjmujemy na „WYPOMINKI” w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.
Za Zmarłych wypominanych w WYPOMINKACH ROCZNYCH odprawiamy Msze Św. : w Pierwszą Niedzielę miesiąca o 8:00 oraz w Drugi Piątek miesiąca o 18:00.

W poniedziałek, 22 października o 16:30 zapraszamy na spotkanie Dzieci Komunijnych z innych Szkół na terenie miasta, do salki katechetycznej.

W przyszłą niedziele, 28 października przeżywać będziemy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Pamiętajmy w modlitwie o Biskupie Seniorze Tadeuszu Rakoczym w dzień Jego Imienin.

Także w przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym: „Pakistan Przerwać Milczenie”. Akcję można wspomóc poprzez wysłanie SMS – RATUJE pod nr 72405. Szczegóły na ulotkach i plakacie.

W niedzielę, 4 listopada, zapraszamy na Tradycyjną Drogę Krzyżową do Brzezinki w intencji Ofiar Obozów Koncentracyjnych i Gułagów. Początek o 14:00 przy Bramie Śmierci. Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

Nasza Parafia wraz ze „Stowarzyszeniem Miłośników Zabytków i Historii Ziemi Oświęcimskiej” organizuje KWESTĘ w Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada BR, na Cmentarzu Parafialnym w Oświęcimiu, przy ul. Gen. J. Dąbrowskiego. Celem KWESTY jest zebranie Funduszy na RENOWACJE OGRODZENIA CMENTARNEGO. „Bóg Zapłać.”

„Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu”.
Misja Jezusa jest KONKRETNA, a czy ja realizuję MISJĘ, którą zlecił mi Bóg?