Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21.05.2023R.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

DZISIAJ

  • Gościmy Grupę Młodzieży Salezjańskiej „ŁASKA”, która przygotowuje się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Młodzi podczas Mszy Świętych, śpiewem będą wielbić Pana. Będzie okazja, aby wesprzeć Ich ofiarą do puszek.
  • O 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • W środę, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
  • W piątek, 26 maja – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu modlimy się za wszystkie Matki w Dniu Ich Święta.

Podczas „Składki Inwestycyjnej” zebrano kwotę: 10310  zł. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

W poniedziałek, 22 maja przypada rocznica Misji Parafialnych, których myślą przewodnią były słowa: „PANIE DO KOGO PÓJDZIEMY” oraz Nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano. Niech to będzie czas, aby ożywić kult Św. Michała Archanioła oraz podsumować, nasze życie parafialne i duchowe: czy wybieram Chrystusa i chcę Jemu służę!

W czwartek, 25 maja – w Kaplicy Hallerów o 17:00 odbędzie się Msza Św. w Intencji: „O zachowanie od gradobicia, dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory dla Mieszkańców Dworów i Kruków”. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na cele parafialne.

W sobotę, 27 maja, będziemy przeżywać Parafialny Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich Chorych do wzięcia udziału w tym Spotkaniu. W programie: od 9:30 – okazja do Spowiedzi Świętej, o 10:00 – Eucharystia, na której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych, Nabożeństwo z Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz spotkanie w salce przy kawie i ciastku. Rodziny i sąsiadów prosimy, aby umożliwić przyjazd Chorych do kościoła.

Także w tym dniu, Parafie Dekanatu Oświęcimskiego zapraszają, do naszego kościoła, na Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Szczegółowy program na plakacie i Stronie Internetowej Parafii.

Jest to dzień święceń kapłańskich w Katedrze Świętego Mikołaja w Bielsku – Białej. Pamiętajmy o nowo wyświęconych kapłanach, aby byli dobrymi Duszpasterzami na „Żniwie Pańskim”.

Chłopców, zwłaszcza po I Komunii Świętej, którzy chcieliby zostać Ministrantami, zapraszamy na Spotkanie w sobotę, 27 maja o 9:00 do salki katechetycznej.

W niedzielę, 28 maja, będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Otwórzmy nasze serca na Jego Tchnienie i przypomnijmy sobie znaczenie Sakramentu Bierzmowania, który kiedyś otrzymaliśmy.

Parafia św. Maksymiliana w Oświęcimiu organizuje wyjazd dla młodzieży na Lednicę w dniach od 2 do 4 czerwca 2023 roku. Koszt 170 zł. Zapisy drogą mailową: m.moskal@maksymilian.oswiecim.pl . Przy zapisach proszę podać: imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, telefon kontaktowy. Więcej szczegółów na plakacie i stronie internetowej: www.maksymilian.oswiecim.pl

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:
Najcenniejszych rzeczy w życiu nie nabywa się za pieniądze”.
Albert Einstein