Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21.04.2019r.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

DZISIAJ:

  • Zapraszamy na Uroczyste NIESZPORY o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia, składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Godziny odprawiania Mszy Św. tak jak w niedziele.
  • Przeżywamy Oktawę Wielkanocną. W piątek w Oktawie nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W środę, 24 kwietnia o 16:30 w kościele, odbędzie się Spotkanie: PRÓBA GENERALNA dla Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. Obecność obowiązkowa!

Spotkanie dla Rodziców Kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia, po wieczornej Mszy Św. o 18:30 w kościele. Więcej informacji na Stronie Internetowej parafii.

Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę, 28 kwietnia będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia.

  • O 15:00 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.
  • W Święto Bożego Miłosierdzia rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jest to Święto patronalne Caritas oraz Dzień modlitwy za kierowców.

Bogu dziękujmy za wszelkie dobro, które płynie od Chrystusa Zmartwychwstałego. Wyrażamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się do radosnego, pełnego wiary i entuzjazmu przeżycia Triduum Paschalnego: za przygotowanie dekoracji „Ciemnicy”, „Bożego Grobu”, kościoła oraz Liturgii Triduum Paschalnego, za zaangażowanie w uczestnictwo i przeżywanie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego – Liturgie Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej uwieńczonej Procesją Rezurekcyjną. Za wszelkie złożone Ofiary.

Wyrazy podziękowania składamy Siostrze Zakrystiance, Pani Organistce, Scholi, Służbie Liturgicznej Ołtarza – Ministrantom i Lektorom, Siostrom Serafitkom, Księżom Współpracownikom,  Panu Adamowi, Orkiestrze oraz Wszystkim, dzięki Którym mogliśmy owocnie i  pobożnie przeżyć ten Święty Czas. „BÓG ZAPŁAĆ”!

W Imieniu Mieszkańców Noclegowni przy ul. Dąbrowskiego wyrażamy PODZIĘKOWANIE OFIARODAWCOM, którzy wsparli produktami spożywczymi funkcjonowanie tego Domu. „Dziękujemy”!

Także Fundacja im. Brata Alberta wyraża słowa wdzięczności za materialne wsparcie podczas kiermaszu świątecznego. „Dziękujemy”!

Przypominamy i zapraszamy na I Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w naszej parafii w dniach 17 – 19 maja 2019. Warsztaty poprowadzi Ola Ptaszyńska.

Hasłem przewodnim są słowa: „Abyście się wzajemnie miłowali…”. Szczegóły dotyczące programu i zapisów na stronie Internetowej parafii i na plakatach.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Gość Niedzielny”, „Misyjne Drogi”, „Źródło”!

Św. Jan Paweł II nauczał:
„Chrystus zwycięża zło i śmierć! To radosne orędzie rozbrzmiewa w tych dniach w sercu Kościoła.
Zwyciężywszy śmierć, Chrystus obdarza nieskończonym życiem tych, którzy Go przyjmują i wierzą w Niego.
Jego śmierć i zmartwychwstanie stanowią zatem fundament wiary Kościoła”.