Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21.03.2021R.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ

  • Ostatnia część rekolekcji: Św. Józef – cieśla. Temat poświęcony pracy ludzkiej. O 10:30 transmisja Mszy Św. i kazania poprzez Internet. Zapraszamy! Na stoliku z prasą katolicką znajdują się obrazki Św. Józefa. Prosimy, aby każda z rodzin zabrała taki obrazek na pamiątkę Rekolekcji i Roku Św. Józefa.
  • GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o 17:00. Kazanie wygłosi O. Krzysztof, Gwardian z Harmęż.
  • Przy wyjściu z kościoła, będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  • W czwartek, 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a zagrożonego w swoim istnieniu. Widzimy z jaką nienawiścią pewne grupy osób odnoszą się do Poczętego Życia i jak domagają się aborcji. Niech nasza modlitwa będzie wołaniem o szacunek i ochronę dla Życia Ludzkiego. Będzie to można uczynić podczas Mszy Św. o 18:00. Stosowne formularze znajdują się na Ołtarzy M. B. Nieustającej Pomocy. Prosimy je zabrać, wypełnić i złożyć jako Dar podczas Eucharystii.

Podczas „Składki Inwestycyjnej” zebrano kwotę: 11510 zł., a przelewy bankowe to 2220 zł. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

Caritas Diecezji w ramach działalności charytatywnej rozprowadza Paschaliki. Minimalna Ofiara za świecę to 7 zł. Można je zakupić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

ZAPRASZAMY na Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ – w każdy piątek Wielkiego Postu:

  • 8:30 – dla Dorosłych,
  • 16:30 – dla Dzieci Szkolnych z udzieleniem Komunii Św.,
  • 17:15 – dla Młodzieży i Starszych. Szczególnie zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania z Klas 8.

Parafia Św. Józefa na Zasolu zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową, w piątek 26 marca. Rozpoczęcie o 18:00 przy kościele Św. Józefa. Więcej informacji na plakacie.

Świąteczne Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną, będą w sobotę, 27 marca, przed Niedzielą Palmową. Prosimy zgłaszać Chorych i Starszych Parafian w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Odwiedziny rozpoczniemy o 9:00.

Serdecznie zapraszamy na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Członków i Sympatyków Modlitewnego Pogotowia Bożego Miłosierdzia. Odbędzie się w sobotę, 27 marca, o godz. 10:00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu. W programie Konferencja, Droga Krzyżowa oraz Eucharystia. Będzie też okazja do Sakramentu Pokuty.

W przyszłą niedzielę, 28 marca, przypada NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ czyli PALMOWA. Na każdej Mszy Św. odbędzie się pobłogosławienie palm.

Także w przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach będzie zbierana Ofiara na kwiaty do „Bożego Grobu”.

Nie będzie organizowanej całodniowej spowiedzi przedświątecznej. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty przed Mszami Świętymi rano i wieczorem.

W związku ze zgłoszeniami dotyczącymi kradzieży i dewastacji na cmentarzu parafialnym oraz wrzucania śmieci do kontenerów przywożonych samochodami z zewnątrz, prosimy i apelujemy o godne zachowanie w miejscu szczególnej pamięci o naszych Zmarłych oraz interwencji w przypadku podejrzanych zachowań. Dziękujemy!

Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022. Więcej informacji na plakacie.

Główny Urząd Statystyczny, zwraca się do Mieszkańców z informacją na temat Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań, który rozpocznie się 1 kwietnia 2021r. Więcej informacji na plakacie i afiszu.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia i lektury.

Wspólnota Ruchu Światło – Życie naszej parafii zaprasza na Mszę o beatyfikację sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Msza Św. zostanie odprawiona w najbliższą środę (24 marca) o godz. 19:15, w setną rocznicę urodzin ks. Franciszka Blachnickiego. Po Mszy Św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: „Apostołowie przyjmując w Wieczerniku zaproszenie Jezusa: «Bierzcie i jedzcie… Bierzcie i pijcie z niego wszyscy…», weszli z Nim po raz pierwszy w Komunię sakramentalną. Od tej chwili aż do końca czasów Kościół buduje się przez tę Komunię sakramentalną z Synem Bożym, który się za nas wydał.”