Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20 WRZEŚNIA 2020R.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Na Mszę Św. o 10:30, zapraszamy DZIECI  przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami.
  • Obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”.” 
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.   

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 21 września – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
  • W środę, 23 września – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
  • W czwartek, 24 września – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku – Białej.

Wyrażamy słowa podziękowania za złożone Ofiary „Inwestycyjne” Jest to kwota 13280 zł oraz przelewy bankowe 990 zł. „Bóg zapłać”.

W poniedziałek, 21 września, po Mszy Św. wieczornej II Próba dla Młodzieży przed Bierzmowaniem. Zapraszamy także Rodziców.

W środę, 23 września, o 16:30 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie dla Dzieci Pierwszokomunijnych z Miasta.

W czwartek, 24 września, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na „SPOTKANIA Z KATECHIZMEM”, czyli Katechezę dla Dorosłych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną lub przypomnieć sobie podstawowe prawdy wiary. TEMAT KATECHEZY: „NAUCZYCIELU CO MAM CZYNIĆ … ? : PRZYKAZANIE VII

W dniach od 20 do 26 września, Parafia Św. Józefa w Oświęcimiu zaprasza Mężczyzn na „OBLĘŻENIE JASNEJ GÓRY”: Są to Warsztaty Online, a w sobotę 26 września „SZTURM” od godziny 17:00. Program na plakacie.

W dniach od 26 września do 8 października  w Naszym Kinie, Oświęcimskiego Centrum Kultury odbędą się projekcje filmu dokumentalnego w reżyserii Jose Marii Zavali Pt. „Wojtyła. Śledztwo”. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

Prosimy i Apelujemy, aby Osoby pragnące skorzystać z Sakramentu Pokuty, przychodziły wcześniej przed Mszą Św. Nie czekajmy do ostatniej minuty, bo albo ksiądz spowiadający idzie odprawiać Mszę Św., albo idzie do szkoły. Po śmierci Ks. Sławomira jest nas mniej. Księża będą przychodzić 15 minut przed rozpoczęciem Eucharystii. Prosimy o wyrozumiałość.

W dniach 2 i 4 października nasza Parafia będzie przeżywała Wizytację Kanoniczną Ks. Biskupa Romana Pindla. Szczegółowy program będzie ogłoszony w przyszłą niedzielę. Już teraz informujemy, że w piątek, 2 października na Mszy Św. o 18:00 Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania Młodzieży. Aby umożliwić skorzystanie z praktykowania Pierwszego Piątku Dzieci i Dorosłych, spowiedź będzie rano od 7:00 do 8:00, a popołudniu od 15:45 do 17:00. Będzie dodatkowa Msza Św. o 16:30, na której odprawione będą Intencje za Zmarłych z godziny 18:00.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Prymas Wyszyński nauczał:
„Ludzie mówią – „czas to pieniądz”.
Ja mówię inaczej – „czas to miłość”.
Pieniądz jest znikomy, a miłość trwa”.