OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20.12.2020R.

4 NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ

• Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych w Wypominkach Rocznych o 17:30.
  • W „Bibliotece” i Zakrystii, można nabyć po Mszach Św. OPŁATKI na stół wigilijny oraz Świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „ŚWIECA KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”, a w tygodniu, w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Minimalna Ofiara za świecę to 6 zł. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

• W czwartek, 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy Św. wieczornej. Zgodnie z tradycją zachowajmy wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wigilii. Przy Wieczerzy Wigilijnej pamiętajmy o  modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii wg Św. Łukasza, śpiewaniu kolęd. Niech łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzenia będzie wyrazem naszej miłości, wdzięczności i szacunku dla domowników. Modlitwą obejmijmy sprawy naszej Ojczyzny, Kościoła, Parafii i Rodzin.

Aby umożliwić większej liczbie Parafian obecność na Mszy Św., w Kaplicy u Hallerów zostanie odprawiona Pasterka o 23:00. Natomiast o północy zostanie odprawiona Pasterka w kościele parafialnym i w kaplicy na cmentarzu komunalnym.

Informujemy, że o północy będzie transmisja przez Internet Pasterki z kościoła parafialnego.

Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

• W piątek, 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Św. jak w niedziele. Uroczyste Nieszpory o 17:30.
  • W sobotę, 26 grudnia – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. W tym dniu składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Msze Św. jak w niedziele.

Wyrażamy słowa podziękowania za Ofiary „Inwestycyjne”. Jest to kwota: 15840 zł, a poprzez przelewy bankowe: 2000 zł. „Bóg zapłać”.

Także Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Oświęcimiu dziękują za nabycie kalendarzy i złożone Ofiary. Jest to suma 2067 zł.

OAZA DOROSŁYCH zaprasza w środę na ostatni cykl rekolekcji adwentowych. Spotkanie odbędzie się o 19:00 w kościele. W programie konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Konferencje rekolekcyjne głosi ks. Maciej. Na Stronie Internetowej Parafii można odsłuchać konferencji.

Zachęcamy do skorzystania ze Spowiedzi Świętej: od poniedziałku do środy: od 6:45 do 8:00, wieczorem od 16:00 do 18:00, a w czwartek, 24 grudnia od 6:30 do 8:30. Zapraszamy, aby poprzez Sakrament Pokuty przygotować serce na Spotkanie z Jezusem.

W przyszłą niedzielę, 27 grudnia, przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu na Mszy Św. o 10:30 wraz z JUBILATAMI pragniemy dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE.

Ze względów osobistych, zakończyła pracę w kuchni, na plebanii Pani Janina Kaczmarczyk. Składamy wielkie dzięki Pani Jasi za długie lata posługi w naszej parafii. „Bóg zapłać”. Zapewniamy o modlitwie.

W związku z wprowadzeniem ograniczeń czasowych i poruszania się w Sylwestra i Nowy Rok, informujemy, że Nabożeństwo na Zakończenie Starego Roku rozpoczniemy w czwartek, 31 grudnia o 16:00, a po nim o godzinie 17:00 Msza Św. Natomiast w Uroczystość Bożej Rodzicielki, 1 stycznia Msza Św. z godziny 6:00 będzie przesunięta na 7:30.

Informujemy Parafian, że w tym roku duszpasterskim (grudzień 2020 / styczeń 2021) nie będzie Kolędy w Tradycyjnej formie. W przyszłą niedzielę będzie ogłoszone w jaki sposób udzielimy Parafianom Błogosławieństwa Kolędowego.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Z nauczania Św. Jana Pawła II:
„Godzina naszego Odkupienia.
Pomimo, że doznaje niezmiernej trwogi,
Chrystus nie ucieka przed swoją « godziną ».
Pragnie, ażeby uczniowie Mu towarzyszyli,
a jednak doświadcza samotności i opuszczenia:
« Tak, jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną?
Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie »”.