Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20.11.2022R.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

DZISIAJ:

  • Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu w Parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku – Białej obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. Inauguracja o 15:00. Program na plakacie
  • Na Mszę Św. o 10:30 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami.
  • Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania NMP. W tym dniu obchodzą swoje imieniny Ks. Biskup Senior Janusz Zimniak oraz Ks. Janusz Pałka. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Naszemu Księdzu Wikariuszowi życzymy Bł. B., opieki M. B. naszej Patronki oraz zdrowia i pomyślności w pracy duszpasterskiej.
  • We wtorek, 22 lipca – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Pani Organistce oraz Scholi i wszystkim śpiewającym życzymy radości ze wspólnego uwielbiania Boga.
  • W czwartek, 24 listopada – wspomnienie Świętych Męczenników narodu wietnamskiego: Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  • W piątek, 25 listopada – wspomnienie Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki Kolejarzy. Z okazji Imienin Pani Organistce Katarzynie, życzymy Bł. B., opieki świętej Patronki, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Wyrażamy słowa wdzięczności, za Ofiary złożone na „Składkę Inwestycyjną”. Złożono 13950 zł, a przelewy bankowe to 2110 zł. „Bóg Zapłać”.

  • W przyszłą niedzielę, 27 listopada, rozpoczyna się okres Adwentu i Nowy Rok Liturgiczny. Na Mszy Św. o 10:30 nastąpi pobłogosławienie opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać, w salce Domu Katechetycznego po Mszach Św. od 2 Niedzieli Adwentu oraz w Zakrystii i  Kancelarii w godzinach jej otwarcia.
  • Także w przyszłą niedzielę, na Mszy Św. o 12:00 będziemy przeżywać uroczystość wprowadzenia Relikwii Bł. Siostry Imeldy do naszej Świątyni. Jadwiga Żak, nasza parafianka, została ochrzczona w kościele parafialnym przy tej chrzcielnicy, następnie realizując powołanie wstąpiła do Zgromadzenia Nazaretanek, a 1 sierpnia 1943 r. została rozstrzelana przez Niemców wraz z Siostrami w Nowogródku. Jej postać i drogę do świętości przybliży nam podczas kazań Ks. Robert Samsel, Dyrektor Wydziału Gospodarczego Kurii Bielsko – Żywieckiej. Będą nam towarzyszyć Siostry Nazaretanki: Siostra Karolina, nasza Parafianka oraz jej Przełożona.
  • Druhowie z OSP Oświęcim po Mszach Św. w niedzielę, 27 listopada, będą rozprowadzać Kalendarze Strażackie na nowy rok. Strażacy proszą o wsparcie tej akcji, bo z uzyskanych funduszy mogą finansować zakup sprzętu oraz środków ratowniczo – gaśniczych i pomagać nam w chwilach zagrożenia życia i mienia. „Bogu na Chwałę, Ludziom na Pożytek”. Z najlepszymi życzeniami dla Mieszkańców Oświęcimia – Strażacy Ochotnicy.

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej. Polecamy kalendarze na nowy rok.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Każdy wierny ma u swojego boku anioła jako opiekuna i stróża, by prowadził go do życia’. Św. Bazyli Wielki