Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20.10.2019r.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Przeżywamy ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY, który rozpoczyna TYDZIEŃ MISYJNY. W modlitwie pamiętajmy o misyjnej działalności Kościoła, o Misjonarkach i Misjonarzach.
  • Na Mszę Św. o 12:00, ZAPRASZAMY DZIECI  przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami.
  • Po Mszach Św. przy wyjściu z kościoła, Młodzież Oazowa będzie sprzedawała znicze. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdu na rekolekcje wakacyjne. Zachęcamy do wsparcia: „Akcja Znicz”. „Bóg zapłać”.
  • Nabożeństwo Różańcowe o 17:30. Zapraszamy!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • We wtorek, 22 października – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża,
  • W środę, 23 października wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

Wyrażamy słowa WDZIĘCZNOŚCI Wszystkim, Którzy wsparli Fundusz Stypendialny: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrano kwotę 4669 zł. „Bóg zapłać”!

Zapraszamy dzisiaj, Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych do parafii Św. Maksymiliana na Mszę Św. o 15:00, do kościoła dolnego.

W poniedziałek 21, października o godzinie 16.30 odbędzie się  pierwsze spotkanie młodzieży klas 7, razem z rodzicami w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Siostry Serafitki ze wspólnotą błogosławionej Matki Małgorzaty serdecznie zapraszają na kolejne Serafickie Uwielbienie, w najbliższy wtorek 22 października o godzinie 19.30  do kościoła Sióstr Serafitek

W ramach wydarzeń związanych z tygodniem misyjnym, w najbliższą sobotę 26 października, po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy na spotkanie z wolontariuszką misyjną, która wróciła z wyjazdu misyjnego w Bangladeszu. Opowie nam o życiu codziennym chrześcijan w Bangladeszu, trudnościach jakie spotykają naszych braci w wierze i pracy misjonarzy. Podzieli się z nami również własnym doświadczeniem wzbogaconym o pokaz zdjęć. Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej.  Serdecznie zapraszamy.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i  Dniem Zadusznym  przyjmujemy na „WYPOMINKI” w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Za Zmarłych wypominanych w WYPOMINKACH ROCZNYCH odprawiamy Msze Św. : w Pierwszą Niedzielę miesiąca o 8:00 oraz w  Drugi Piątek miesiąca o 18:00.

W przyszłą niedzielę, 27 października, w kościołach, których data konsekracji nie jest znana, obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.

W niedzielę, 3 listopada, zapraszamy na Tradycyjną Drogę Krzyżową do Brzezinki w intencji Ofiar Obozów Koncentracyjnych i Gułagów. Początek o 14:00 przy Bramie Śmierci. Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

Michel Quoist ostrzegał:
„Narzeczona, która od swego miłego coraz rzadziej otrzymuje listy,
wie dobrze, że ich miłość jest zagrożona.
Jeśli coraz mniej korespondujesz z Bogiem, twoja miłość znajduje się w niebezpieczeństwie”.