Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20.06.2021R.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ

  • W BABICACH przy DOMU LUDOWYM  o godzinie 9:00 będzie sprawowana Msza Św. w Intencji: „O BŁ. B. DLA MIESZKAŃCÓW BABIC i SZCZĘŚLIWE ZBIORY”. „Bóg zapłać” Mieszkańcom Babic za złożoną Ofiarę na potrzeby Parafii i na Msze Święte.
  • Na Mszy Świętej o 10:30 wyrazimy wdzięczność Bogu za kończący się Rok Szkolny oraz modlić się będziemy o bezpieczne wakacje. Zapraszamy Dzieci, Młodzież, Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów. 
  • Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 21 czerwca – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  • W czwartek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Z dniem 19 czerwca 2021 roku, Biskup Ordynariusz Roman Pindel odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Wobec powyższego przypominamy, że „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki” (KKK 2181).

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE: w tygodniu po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele  o 17:30.

Wyrażamy słowa wdzięczności, za Ofiary złożone na „Składkę Inwestycyjną”. Złożono 10730 zł, a przelewy bankowe to 4040 zł. „Bóg Zapłać”.

Salezjański Wolontariat Misyjny i Ks. Andrzej Policht wyrażają słowa wdzięczności za złożone Ofiary na potrzeby misyjne. Zebrano 8346 zł. Dziękujemy!

Oświęcimskie Centrum Kultury pragnie poinformować o  Letnich Koncertach Organowych, które będą się odbywały w dniach od 21 czerwca do 19 lipca BR w kościele Św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Szczegółowy program znajduje się na plakacie i ulotkach.

Rozpoczynając czas wakacji i wyjazdów urlopowych pamiętajmy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Świętej, o modlitwie i spowiedzi świętej. Niech to będzie znakiem wiary i świadectwem  przynależności do Chrystusa. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wyjazdów.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia i lektury.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: „Sakramenty Eucharystii i Pojednania są ze sobą ściśle związane. Jeśli Eucharystia w sposób sakramentalny uobecnia odkupieńczą Ofiarę Krzyża, oznacza to, iż wynika z niej nieustanna potrzeba nawrócenia,  …  W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem”!