Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20.03.2022R.

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ:

  • Zapraszamy do udziału w Wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Z każdego rejony parafii będziemy głosować na Kandydatów lub Kandydata reprezentującego tę część Parafii. Głosowanie będzie w salce katechetycznej po Mszach Św. i w zakrystii Kaplicy w Dworach. Nawet jeśli jest jeden Kandydat, to poprzez oddanie głosu wyraźmy poparcie dla Niego.
  • Zapraszamy Dzieci Klas 3 wraz z Rodzicami na Mszę Św. o 10:30. Po Mszy będzie spotkanie i omówienie przygotowania do Sakramentu Spowiedzi Św. Obecność Obowiązkowa!!!
  • O 17:00 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym, które wygłosi Ks. Michał. Podczas Nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracji wielkanocnej. „Bóg zapłać”!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W piątek, 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego a zagrożonego w swym istnieniu. Na ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajdują się Deklaracje. Prosimy, aby Osoby, które się zdecydują, wypełniły Deklarację i na Mszach Św. będzie można je złożyć. Z racji uroczystości nie ma wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. W tym dniu przeżywamy 30 rocznicę powstania naszej diecezji.

Caritas Diecezji w ramach działalności charytatywnej rozprowadza Paschaliki i Baranki. Minimalna Ofiara za małą świecę i baranka to 10 zł. W przypadku dużej świecy i baranka to 20 zł. Można je zakupić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Zapraszamy do udziału w NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH: DROGI KRZYŻOWEJ odprawianej w piątki: o 8:30 – dla Dorosłych, o 16:30 – dla Dzieci, o 17:15 – dla Młodzieży i Dorosłych oraz GORZKICH ŻALÓW z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:00.

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 9 kwietnia BR. W programie: Msza Św. w bazylice, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Dróżkach, zwiedzanie Sanktuarium. Wyjazd z parkingu pod zamkiem o 8:00. Opłata za autokar od osoby – 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

W piątek, 8 kwietnia odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego Miasta z kościoła Św. Józefa do kościoła Św. Maksymiliana. Będziemy Modlić się O POKÓJ NA ŚWIECIE. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą Św. o 18:00, a następnie poszczególne Parafie podejmą trud dźwigania krzyża. Nasz udział to będzie niesienie krzyża od Stacji IV do Stacji V i od Stacji V do Stacji VI. Zapraszamy Grupy Parafialne oraz indywidualnych parafian do ustalenia kto podejmie ten zaszczyt dźwigania ciężaru krzyża. Proszę zgłaszać się do Ks. Macieja.

Równocześnie po Mszy Św. wyruszą na wyznaczone trasy Uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Więcej informacji na plakatach.

Trwają zapisy na X Pieszą Pielgrzymkę Diecezji do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach, która odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 3 maja BR. Więcej informacji na plakacie lub Stronie Pielgrzymki: WWW.FAUSTYNA.BIELSKO.PL

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Niedzielę” , „Gość Niedzielny”, „Gość Niedzielny” o Św. O. Pio, „Misyjne Drogi” „Mały Gość”.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Brońcie dalej życia! Jest to wasz wielki wkład w budowanie cywilizacji miłości. Niech szeregi obrońców życia wciąż rosną. Nie traćcie otuchy”. Św. Jan Paweł II