OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20.01.2019r.

• Przy drzwiach kościoła, będą zbierane Ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie Ofiary: „Bóg zapłać”.
  • ZAPRASZAMY na Spotkanie Opłatkowe Żywe Róże Różańca Świętego oraz Wszystkich Chętnych. W programie o 14:00 Msza Św., a po niej spotkanie w salce katechetycznej przy Stole, łamanie się Opłatkiem i śpiewanie kolęd.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

• W poniedziałek, 21 stycznia – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,
  • W czwartek, 24 stycznia – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła,
  • W piątek, 25 stycznia – Święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła,
  • W sobotę, 26 stycznia – wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W przyszłą niedzielę, 27 stycznia, o 9:00 w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa we Dworach, Zespół „Dworzanie” wystąpi z koncertem kolęd. Zaśpiewa także podczas Mszy Św. o 9:30. Zapraszamy!

Także w przyszłą niedzielę, o 16:00 w salce katechetycznej odbędzie się Spotkanie Opłatkowe i Kolędowe dla Ministrantów i Lektorów wraz z Rodzicami. Serdecznie Zapraszamy!

Przeżywamy czas KOLĘDY. Niech przyjęcie kapłana w domu będzie świadectwem wiary, wspólną z Kapłanem modlitwą, poświęceniem naszych domów, zawierzeniem Bożej Opatrzności.

Prosimy, aby na stole był Krzyż – znak naszej wiary, zapalona świeca, woda święcona, a dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z religii.

PLAN KOLĘDY na najbliższe dni:

Wtorek 22 stycznia 2019 r.:  od 15:30

• 1 ksiądz – ul. Nideckiego  28, 30 i 32

Środa 23 stycznia 2019 r.:  od 15:30

• 1 ksiądz – ul. Nideckiego  34 i 36

Czwartek 24 stycznia 2019 r.:  od 15:00 !!!

• 1 ksiądz – ul. Wałowa, ul. Jesionowa, ul. Cicha i ul. Szewczyka

Sobota 26 stycznia 2019 r.:  od 9:00

• 1 ksiądz – ul. Solna (od końca) i ul. Makuszyńskiego
  • 2 ksiądz – ul. Andersena, ul. Brzechwy, ul. Klucznikowska i ul. Piasek
  • 3 ksiądz  – ul. Zakładowa, ul. Makowskiego, ul. Krakowska i ul. Daleka

W związku z planami Wydziału Oświaty Urzędu Miasta, o likwidacji Szkoły Podstawowej Nr 3, na ul. Ignacego Krasickiego, Rodzice Uczniów tej Szkoły planują następujące Inicjatywy obronienia tej Placówki Dydaktycznej z Tradycjami:

• W niedziele, 20 i 27 stycznia, będą stać przy kościele Parafialnym od 8:00 do 18:45 i informować o sytuacji oraz zbierać podpisy pod Petycją.
  • W poniedziałek 21 stycznia o 17:00 w Radzie Osiedla Stare Miasto przy ul. Dąbrowskiego 15 – Spotkania Rodziców walczących o szkołę.
  • W poniedziałek, 28 stycznia o 17:00 zebranie w Szkole Podstawowej Nr 3 z Radnymi Miasta i Mieszkańcami.

Ważne jest, aby zadeklarować ile Dzieci może być przyjętych na Nowy Rok Szkolny 2019/2020 i w następnych latach oraz wesprzeć Inicjatywę Rodziców Zdesperowanych planami likwidacji tej szkoły.

W niedzielę, 27 stycznia o 18:00, w parafii Św. Józefa w Oświęcimiu organizowany jest Koncert Kolęd i Pastorałek, który poprowadzi Zespół „GLORIA DEI”. Podczas Koncertu będą zbierane Ofiary jako pomoc dla Chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie. Szczegóły na plakatach.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

Św. Leon Wielki naucza:
„Wszyscy powinniśmy dopomagać sobie wzajemnie,
aby w królestwie niebios zabłysnąć jak synowie światła,
a zdobywać je trzeba czystą wiarą i dobrymi czynami”.