Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 CZERWCA 2024 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 CZERWCA 2024 R.

9 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie Zmiana Tajemnic Różańca Świętego. Zapraszamy!

  • W Skoczowie na Kaplicówkę, odbywa się diecezjalna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra.

  • O 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego oraz Procesję Eucharystyczną.

LITURGICZNE WSPOMNIENIA:

  • W poniedziałek, 3 czerwca – wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

  • W piątek, 7 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  • W sobotę, 8 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Składamy podziękowania wszystkim uczestniczącym i asystującym w Procesji Bożego Ciała.

W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących w „Winnicy Pańskiej” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00. Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:30 do 18:00.

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego odprawiamy: w niedziele o 17:30, a w dni powszednie po Mszach wieczornych. W Oktawie Bożego Ciała połączone będzie z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Do udziału w procesjach zapraszamy: Asystę Liturgiczną, Panie niosące feretrony, różaniec, Panów niosących baldachim, Dzieci sypiące kwiaty i niosące symbole religijne, wszystkich Parafian. Zapraszamy!

Siostry Serafitki zapraszają w środę, 5 czerwca na wspólną modlitwę przy Relikwiach Bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk. Jest to 11 Rocznica Beatyfikacji Matki Założycielki. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, o 17:30 Msza Św.

W sobotę, 8 czerwca odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których pójdziemy z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

W niedzielę, 9 czerwca o godzinie 10:00, przy Remizie OSP w Broszkowicach odbędzie się Msza Św. ku czci Św. Medarda w Intencji urodzajów i Mieszkańców. „Bóg zapłać” za złożoną Ofiarę na potrzeby kościoła. Także Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Broszkowicach będą przeżywać Jubileusz 100 lecia Straży Pożarnej. Wszystkim Strażakom dziękujemy za Ich zaangażowanie oraz życzymy bezpiecznej służby i jak najmniejszej ilości wyjazdów do pożarów i innych niebezpiecznych zdarzeń. „Bogu na chwałę, Ludziom na pożytek”.

W przyszłą niedzielę, podczas niedzielnej składki zbierana będzie Składka „Inwestycyjna”. Ofiary będą przeznaczone na zakończony remont schodów przy kaplicy na cmentarzu komunalnym. Jest to kwota ponad 100 tysięcy zł. Także pozostałe Parafie Dekanatu Oświęcimskiego zbierają na ten cel składkę. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

W niedzielę, 16 czerwca ulicami naszego Miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą Św. o 13:15 w kościele Św. Maksymiliana w Oświęcimiu, następnie przemarsz ulicami miasta na boisko przy Szkole Podstawowej nr 4, gdzie o 15:30 rozpocznie się piknik rodzinny: zapewniamy moc atrakcji. Serdecznie zapraszamy Parafian z Dekanatu Oświęcimskiego.

Polecamy czasopisma katolickie.

LEKARSTWO DLA DUSZY:

Zrozumiemy więc łatwo, że kult Najświętszego Serca Jezusa w swej istocie jest kultem miłości, którą nas Bóg umiłował, jest również praktycznym wykonaniem tej miłości, którą żywimy dla Boga i ludzi.” Papież Pius XII