Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 MAJA 2024 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 MAJA 2024 R.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

DZISIAJ:

  • Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Otwórzmy serca na Jego Tchnienie i przypomnijmy sobie znaczenie Sakramentu Bierzmowania, który kiedyś otrzymaliśmy.

  • Księża Salezjanie obchodzą uroczystość odpustową ku czci Maryi Wspomożycielki Wiernych oraz Jubileusz 125 lat Szkolnictwa Salezjańskiego w Oświęcimiu i w Polsce w niedzielę, 19 maja o 13:00. Zapraszamy szczególnie Byłych Wychowanków Salezjańskich, Uczniów i Nauczycieli.

  • O 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe ku czci Matki Bożej.

LITURGICZNE WSPOMNIENIA:

  • W poniedziałek, 20 maja – Święto NMP Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych. Msze Święte o 7:00, 8:00 i 18:00.

  • We wtorek, 21 maja – wspomnienie Św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika.

  • W czwartek, 23 maja święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

  • W piątek, 24 maja – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

Podczas „Składki Inwestycyjnej” zebrano kwotę: 8940 zł., a przelewy bankowe to 10150 zł. Są to także ofiary składane na organy. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

W sobotę, 25 maja będziemy przeżywać Parafialny Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich Chorych i Starszych Parafian do wzięcia udziału w tym Spotkaniu. W programie: od 9:30 – okazja do Spowiedzi Świętej, o 10:00 – Eucharystia, na której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych, Nabożeństwo z Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz spotkanie w salce przy kawie i ciastku. Rodziny i sąsiadów prosimy, aby umożliwić przyjazd Chorych do kościoła.

W Kaplicy Hallerów o 17:00 odbędzie się Msza Św. w Intencji: O zachowanie od gradobicia, dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory dla Mieszkańców Dworów i Kruków”. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na cele parafialne.

Także w sobotę, w katedrze Św. Mikołaja w Bielsku – Białej, Ks. Biskup Roman Pindel udzieli świeceń kapłańskich. Kandydatów do święceń polecamy Bogu w modlitwie.

W przyszłą niedzielę, 26 maja przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu modlimy się za wszystkie Matki w Dniu Ich Święta.

Także w tym dniu uczniowie z klasy 4 na Mszy Św. o 10:30 będą przeżywać Rocznicę Komunii Świętej. Spowiedź dla Dzieci i ich rodzin będzie w sobotę, 25 maja o 16:30.

Salezjanie zapraszają od maja do października na cykl czuwań maryjnych ku czci Maryi Wspomożycielki Wiernych. Najbliższe w piątek, 24 maja o godz. 17:30. Szczegóły na plakatach.

Parafia Św. Maksymiliana organizuje Pielgrzymkę do Rzeszowa, Markowej i Łańcuta w dniach 30 i 31 maja BR. Zapisy w tamtejszej kancelarii. Więcej informacji na afiszach.

Polecamy czasopisma katolickie.

LEKARSTWO DLA DUSZY:

„Duch Święty jest tym, który porusza Kościół, jest tym, który działa w Kościele, w naszych sercach, jest tym, który czyni każdego chrześcijanina wyjątkową osobą, ale z tych różnych ludzi czyni jedność”.

Papież Franciszek