Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 MAJA 2019r.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

DZISIAJ:

  • Uczestnicy Warsztatów Muzyki Liturgicznej, zaśpiewają na Mszy Św. o 12:00 oraz wykonają kilka utworów po Eucharystii. Zapraszamy!
    Pragniemy wyrazić słowa podziękowania Urzędowi Miasta Oświęcim za wsparcie tej imprezy. Także PANIOM z naszej Parafii za ciasto i słodycze oraz WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych Warsztatów. „Bóg zapłać”!
  • NABOŻEŃSTWO MAJOWE o 17:30. Zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania na Nabożeństwo i Mszę Św., po której odbędzie się PRÓBA GENERALNA. Obecność Obowiązkowa!!!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • We wtorek, 21 maja – wspomnienie Św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika. Także w tym dniu na Mszy Św. o 17:00,  Ksiądz Biskup Piotr Greger udzieli Młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Prośmy dla Nich o Światło i Dary Ducha Świętego oraz o Dojrzałość w wyznawaniu Wiary.Sakrament Pokuty dla Kandydatów oraz Ich rodzin będzie w poniedziałek, 20 maja  od 16:00. Z racji Bierzmowania nie będzie Mszy Św. o 18:00.
  • W piątek, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W Sanktuarium Księży Salezjanów uroczystość odpustowa.

W środę, 22 maja próba Dzieci z klas 4 przed Pierwszą Rocznicą Komunii Św. o 16:30, w kościele. Obecność Obowiązkowa!

W sobotę, 25 maja o godzinie 10:00 w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku – Białej, Ks. Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń kapłańskich. Kandydatów do święceń polecajmy Bogu w modlitwie.

Także w tym dniu, w naszej Parafii przeżywać będziemy DZIEŃ CHOREGO. O 9:30 okazja do skorzystania z Sakramentu Pojednania, o 10:00 Msza Święta z kazaniem i udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych oraz Nabożeństwo z Błogosławieństwem Lurdzkim. Następnie SPOTKANIE przy stole w Salce Katechetycznej, na POCZĘSTUNEK. ZAPRASZAMY Wszystkich CHORYCH i STARSZYCH. Prosimy Rodzinę i Sąsiadów o przywiezienie Chorych na tę Uroczystość.

I jeszcze jedno wydarzenie w sobotę. W Parku u Hallerów, w Kaplicy o 16:30 odbędzie się koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego „Dworzanie”, a o 17:00 Msza Św. w Intencji: „O zachowanie od gradobicia, dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory dla Mieszkańców Dworów i Kruków”.

Także w sobotę, Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Klementyny Tańskiej – Hoffmanowej w Oświęcimiu oraz Rada Osiedla Stare Miasto, serdecznie zapraszają na Piknik Rodzinny „Dzień Sąsiada”, od godziny 15:00 na boisku szkolnym.

W przyszłą niedzielę, 26 maja, modlimy się za nasze MAMY z okazji Ich Święta.

Diecezja Bielsko – Żywiecka organizuje PIELGRZYMKĘ  do KOSZYC na Słowację, miejsca męczeńskiej śmierci Św. Melchiora Grodzieckiego, 12 października BR. Jest to pielgrzymka jedno lub dwu dniowa. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły przy zapisach.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE: w tygodniu po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele o 17:30.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

Tomasz z Kempis napisał:
„Ten, kto posiada prawdziwą i doskonałą miłość,
nigdy i w niczym nie szuka samego siebie,
ale pragnie we wszystkim dążyć do chwały Bożej”.