Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 LISTOPADA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 LISTOPADA 2023 R.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ

  • Na Mszę Św. o 10:30 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z Rodzicami. Po Mszy Św. spotkanie w kościele dla Dzieci i Rodziców. Obecność obowiązkowa!

  • Modlitwa Różańcowa z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 20 listopada – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

  • We wtorek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania NMP. W tym dniu imieniny obchodzi Ks. Janusz. Wraz z modlitwą, życzymy Solenizantowi, Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w posłudze duszpasterskiej w naszej Parafii. Pamiętajmy w modlitwie o Ks. Biskupie Januszu Zimniaku.

  • W środę, 22 listopada – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Niech Patronka śpiewu i muzyki kościelnej wyprasza wszelkie Łaski dla Pani Organistki, Scholi Dziecięcej oraz wszystkich, którzy angażują się w śpiew podczas Nabożeństw.

  • W piątek, 24 listopada – wspomnienie Świętych męczenników narodu wietnamskiego: Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

  • W sobotę, 25 listopada – wspomnienie Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. W tym dniu imieniny obchodzi Pani Katarzyna, organistka. Wraz z modlitwą, życzymy Solenizantce, Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w posłudze w naszej Parafii.

Podczas „Składki Inwestycyjnej” zebrano kwotę: 11180 zł., a przelewy bankowe to 3090 zł. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

W piątek 24 listopada, o 16:30 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

Przez cały listopad o 17:30 modlimy się na różańcu za Zmarłych Wypominanych. Zapraszamy.

W niedzielę, 26 listopada, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży oraz święto patronalne Akcji Katolickiej.

W przyszłą niedzielę Zespół Śpiewaczy „Dworzanie”, o 8:30 wystąpi ze śpiewem Pieśni Patriotycznych. Zachęcamy do uczestnictwa w tym koncercie.

Także w przyszłą niedzielę, na Mszy Św. o 9:00 nastąpi pobłogosławienie opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać, wraz ze świecami wigilijnymi w salce katechetycznej po Mszach Św. od 1 Niedzieli Adwentu, czyli 3 grudnia oraz w Zakrystii i Kancelarii w godzinach jej otwarcia.

Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Misyjne Drogi” oraz inne.

CYTAT NA DROGĘ:

„OJCZYZNA to nie tylko miły sercu krajobraz, ale wielki zbiorowy OBOWIĄZEK.”

Cyprian Kamil Norwid