Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19.12.2021R.

4 NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ

  • Na Mszę Św. o 10:30 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z Rodzicami.
  • Stowarzyszenie Oświęcimianie – Oświęcimianom zaprasza do udziału w XIII Oświęcimskiej Wigilii, która odbędzie się na Rynku Starego Miasta, w niedzielę 19 grudnia, od godziny 16:00.
    W Programie: życzenia Bożonarodzeniowe, wspólne kolędowanie, rozesłanie światełka betlejemskiego, poczęstunek.
  • Fundacja „Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy” zaprasza na Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy do Oświęcimskiego Centrum Kultury. Zebrane fundusze będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację Wiktorii.
  • W „Bibliotece” i Zakrystii, można nabyć po Mszach Św. OPŁATKI na stół wigilijny oraz Świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „ŚWIECA KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”, a w tygodniu, w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!
  • Nawiązując do Synodalnej Drogi Parafialnej pragniemy przekazać do rozważenia i przemodlenia przez Parafian, Zagadnienia Synodalne wydrukowane na kartkach oraz umieszczone na Stronie Internetowej i w Gablotce. W niedzielę, 2 stycznia 2022 r. po adoracjach na zakończenie Mszy Św. będzie okazja podzielić się swoimi refleksjami w czasie spotkań w salce katechetycznej lub wypisać na kartkach propozycje i złożyć do koszyczka przy wyjściu z kościoła.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W piątek, 24 grudnia – Wigilia Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy Św. wieczornej. Zachowajmy wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wigilii. Przy Wieczerzy Wigilijnej pamiętajmy o modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii wg Św. Łukasza, śpiewaniu kolęd. Niech łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzenia będzie wyrazem naszej miłości, wdzięczności i szacunku dla domowników. Modlitwą obejmijmy sprawy naszej Ojczyzny, Kościoła, Parafii i Rodzin.

W Kaplicy u Hallerów zostanie odprawiona Pasterka o 23:00. Natomiast o północy zostanie odprawiona Pasterka w kaplicy na cmentarzu komunalnym i w kościele parafialnym.

Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

  • W sobotę, 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. jak w niedziele. Uroczyste Nieszpory o 17:30.

Dziękujemy za złożone Ofiary na „Składkę Inwestycyjną”. Zebrano 10490 zł, a przelewy bankowe to 2680 zł. „Bóg Zapłać”.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Babicach wyraża słowa wdzięczności Parafianom za udział w Kiermaszu Świątecznym. Zebrana kwota: 3541 zł zostanie przeznaczona na potrzeby Uczniów naszej Szkoły. „Bóg zapłać”.

Zapraszamy na Msze Św. RORATNIE, od poniedziałku do środy o 17:00, a w Wigilię Bożego Narodzenie o 7:00.

W środę 22, grudnia odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z posługą sakramentalną. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

W czwartek – 23 grudnia, w naszym kościele odbędzie się SPOWIEDŹ ŚWIĘTA ADWENTOWA.

GODZINY SPOWIEDZI: od 8:30 do 10:00 i od 10:30 do 12:00 oraz od 15:00 do 17:00.

W tym dniu spowiadać będą Księża zaproszeni z sąsiednich Parafii. Módlmy się o Łaskę dobrej spowiedzi, aby z czystym sercem świętować Narodzenie Chrystusa.

Także w czwartek, odbędzie się Spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania z Kl. 8. Zapraszamy na Mszę Św. Roratnią o 17:00, a po niej na konferencję. Obecność obowiązkowa!

W przyszłą niedzielę, 26 grudnia, przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu na Mszy Św. o 10:30 wraz z JUBILATAMI pragniemy dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE.

Informujemy Parafian, że w Roku Duszpasterskim grudzień 2021 / styczeń 2022 nie będzie Kolędy w Tradycyjnej formie. Proponujemy, aby 6 stycznia 2022, w Święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, na Mszach Świętych zostały poświęcone kreda i kadzidło, które to Przedstawiciele Rodzin zabiorą do swych Domów i kredą napiszą tradycyjne: K+M+B+2022.

Następnym etapem będzie zaproszenie Parafian z danego Rejonu Parafii na Mszę Św. w soboty i niedziele, o wyznaczonych godzinach do kościoła lub kaplicy na wspólną modlitwę, śpiewanie kolęd i udzielenie Parafianom Błogosławieństwa Kolędowego.

Harmonogram odprawiania Mszy Św. z Błogosławieństwem Kolędowym zostanie podany w niedzielę, 2 stycznia 2022 r.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Dlatego też „Znak” naszego zbawienia, Emmanuel zrodzony z Dziewicy, został dany przez samego Pana, albowiem On sam był Tym, „który zbawił ludzi”, bo sami z siebie nie mogli się zbawić”. Św. Ireneusz z Lyonu