Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19.07.2020R.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ: 

  • Przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci NMP z Góry Karmel. O 12:00 sprawowana będzie SUMA ODPUSTOWA z PROCESJĄ przy kościele. Kazanie i Sumę Odpustową poprowadzi Ks. Marek Modzelewski, proboszcz parafii Matki Bożej Frydeckiej: Jaworzynka – Trzycatek, przeżywający Srebrny Jubileusz Kapłaństwa. Czcigodny Jubilat pochodzący z naszej Parafii, pragnie Bogu podziękować za Dar Kapłaństwa. Życzymy Jubilatowi obfitych Łask Bożych i opieki Matki Bożej. 
  • Rozpoczynamy  XXI Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Kulminacyjnym punktem będzie wspomnienie Św. Krzysztofa, 25 lipca oraz modlitwa w intencji podróżujących i  poświęcenie pojazdów. Będzie można wtedy złożyć Ofiarę  jako wsparcie na środki lokomocji dla Misjonarzy: MIVA POLSKA.
  • Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych w Wypominkach Rocznych o 17:30.   

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W środę, 22 lipca – święto Św. Marii Magdaleny,
  • W czwartek, 23 lipca – święto Św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
  • W piątek, 24 lipca – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy,
  • W sobotę, 25 lipca święto Św. Jakuba, apostoła. Wspominamy także Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych na Msze Św. o 8:00 i 18:00, kiedy to nastąpi poświęcenie środków lokomocji. Będzie można wtedy złożyć Ofiarę jako wsparcie na środki lokomocji dla Misjonarzy: MIVA POLSKA.

Wyrażamy słowa wdzięczności, za Ofiary złożone na „Składkę Inwestycyjną”. Jest to suma 10060 zł oraz na przelewy bankowe: 1760 zł.

„Bóg zapłać” także za złożone Ofiary na funkcjonowanie parafii: „Na Tacę”.

W przyszłą niedzielę, 26 lipca, w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa na Cmentarzu Komunalnym o 9:30 będzie sprawowana  Msza Św. „Dziękczynna, za  szczęśliwe  zbiory”,  zamówiona przez Parafian z Dworów i Kruków, z okazji wspomnienia  Patronki  Świętej  Anny.

Serdecznie dziękujemy Parafianom z Dworów i Kruków za złożone ofiary i zamówione Msze Św.

XXXVII Oświęcimska Pielgrzymka do Częstochowy, na Jasną Górę będzie się w tym roku jednodniowa, 11 sierpnia 2020r. Pielgrzymi udadzą się na Jasną Górę autokarami. 

Koszt 35 zł, zapisy do końca lipca w kancelarii parafialnej. 

Program Pielgrzymki: o godzinie 8:00 – wyjazd autokarów, o 10:30 – Droga Krzyżowa w sanktuarium św. Ojca Pio w Świętej Górce Przeprośnej, o 13:30 – Msza Św. na Jasnej Górze, o 16:00 – Różaniec i Zawierzenie Rodzin w Sanktuarium w Leśniowie.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Prymas Wyszyński nauczał:
„”Nie to jest ważne, by krytykować przeszłość,
lecz swój własny wysiłek włożyć w lepszą przyszłość.”