Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19.03.2023R.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ

  • Rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie  Księdza dr Krzysztofa Porosło, Wykładowcę na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Duszpasterza Akademickiego. Życzymy Księdzu Rekolekcjoniście Darów Ducha Świętego, aby umocnił nas na Drodze do Zbawienia. W poniedziałek oraz we wtorek podczas nauk rekolekcyjnych będzie zbierana ofiara na potrzeby Duszpasterstwa Akademickiego. W Gablotkach oraz na Stronie Internetowej znajduje się Program Rekolekcji. Zapraszamy!
  • Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. W tygodniu będziemy modlić się podczas Mszy Św. o 8:00 w Intencji poszanowania Życia Człowieka.
  • Po Mszy Św. o 10:30 Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. będą miały spotkanie.
  • O 17:00 zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym, które wygłosi Ksiądz Rekolekcjonista. Podczas Nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację wielkanocną.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • W poniedziałek, 20 marca – uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  • W sobotę, 25 marca – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. W tym dniu zachęcamy do złożenia podczas Mszy Świętych Deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a zagrożonego w swym istnieniu. Deklarację będzie można pobrać ze stoiska z prasą lub w kancelarii.

Podczas „Składki Inwestycyjnej” zebrano kwotę: 10870  zł., a przelewy bankowe to 2920 zł. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

Możliwość SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ podczas Rekolekcji będzie w godzinach: od 7:00 do 8:00 oraz od 17:00 do 18:00, a SPOWIEDŹ  ŚWIĘTA przed  Wielkanocą będzie 4 kwietnia, w  Wielki  Wtorek.

Zapraszamy do  udziału w NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH: 

  • # DROGA  KRZYŻOWA w piątki: o 8:30 – Dorośli, o 17:00 – Dzieci, o 18:45 – Młodzież i Dorośli.
  • # GORZKIE ŻALE w niedziele o 17:00. 

Caritas Diecezji Bielsko – Żywieckiej rozprowadza Paschaliki. Minimalna Ofiara za świecę to 15 zł. Można je zakupić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. „Bóg zapłać”.

W nadchodzącym tygodniu, według harmonogramu, odbędą się Spotkania w Małych Grupach dla Kandydatów do Bierzmowania z klas 8. Zapraszamy!

W dniach od 24 do 26 marca BR w Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach, odbywać się będą XXI DNI KOLBIAŃSKIE pod hasłem: „Nie zapominajcie o Miłości”. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy! 

W  przyszłą niedzielę, 26 marca przy wyjściach z kościoła, będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania i energii elektrycznej.

W piątek, 31 marca odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego Miasta z kościoła Św. Maksymiliana do kościoła Św. Józefa. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą Św. o 18:30, a następnie poszczególne Parafie poniosą krzyż przy wyznaczonych Stacjach. Nasz udział to będzie niesienie krzyża przy Stacji VII i VIII. Zapraszamy Grupy Parafialne oraz indywidualnych parafian do niesienia krzyża. Prosimy zgłaszać się w zakrystii.

Parafia Św. Józefa na Zasolu zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie Mszą Św. w piątek 31 marca BR o godzinie 18:00. Więcej informacji na plakatach.

Świąteczne odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną odbędą się w sobotę, 1 kwietnia od godziny 9:00. Prosimy zgłaszać Chorych w zakrystii lub kancelarii.

Trwają zapisy na XI Pieszą Pielgrzymkę Diecezji do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach, która odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 3 maja BR. Więcej informacji na plakacie lub Stronie Pielgrzymki: FAUSTYNA.BIELSKO.PL

Ogłaszamy, że w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia zostanie przeprowadzony w naszym kościele konkurs na najpiękniejszą palmę własnoręcznie wykonaną. Zachęcamy Dzieci, aby podjęły się trudu wykonania palm, a rodziców i babcie do dopingowania w tej rywalizacji.

W dniach od 31 marca do 6 kwietnia 2023 r., Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza do Naszego Kina na projekcję filmu z elementami dokumentu, poświęconego Św. Józefowi, Pt. „OPIEKUN”. Terminy projekcji znajdują się na plakacie.

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:
„ Jesteśmy w drodze do Boga, już sama ta okoliczność nadaje sens każdej godzinie i każdemu dniu”.
Abp Fulton Sheen