Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18.07.2021R.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA, ODPUST KU CZCI M. B. SZKAPLERZNEJ

DZISIAJ

  • Przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci NMP z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej. O 12:00 sprawowana będzie SUMA ODPUSTOWA z PROCESJĄ przy kościele. Kazanie i Sumę Odpustową poprowadzi Ks. Krzysztof Gworek, wikariusz Parafii Św. Józefa w Zabrzegu, przeżywający Srebrny Jubileusz Kapłaństwa. Czcigodny Jubilat pochodzący z naszej Parafii, pragnie Bogu podziękować za Dar Kapłaństwa.

    Życzymy Jubilatowi obfitych Łask Bożych, opieki Matki Bożej, dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże
    i świadectwo Kapłańskiej posługi oraz zapewniamy o modlitwie.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W czwartek, 22 lipca – święto Św. Marii Magdaleny,
  • W piątek, 23 lipca – święto Św. Brygidy, zakonnicy,
  • W sobotę, 24 lipca – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy.

Wyrażamy słowa podziękowania za złożone Ofiary na składkę „Inwestycyjną”. Zebrana kwota to 10750 zł, a przelewy bankowe to 3320 zł. „Bóg zapłać”.

Rozpoczynamy XXII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem: „ W drogę do Źródła Życia”. Kulminacyjnym punktem będzie wspomnienie Św. Krzysztofa, 25 lipca oraz modlitwa w intencji podróżujących i poświęcenie pojazdów po każdej Mszy Świętej. Będzie można złożyć Ofiarę jako wsparcie na środki lokomocji dla Misjonarzy: MIVA POLSKA.

W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na XXXVIII Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2021r. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „EUCHARYSTIA ŹRÓDŁEM POJEDNANIA …”. Organizator nie zapewnia noclegów, dlatego przy zapisach na pielgrzymkę podpisujemy deklarację o zapewnionym noclegu oraz zapoznaniu się i przestrzeganiu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Do 20 jest ograniczona ilość osób z naszej Parafii. Więcej informacji u Ks. Macieja i na plakacie.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia i lektury.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: „Eucharystia tworzy komunię i wychowuje do komunii. Św. Paweł pisał do wiernych w Koryncie jak bardzo ich podziały, które się objawiały podczas zgromadzeń eucharystycznych, były w sprzeczności z Wieczerzą Pańską, którą sprawowali. … zapraszał ich do refleksji nad prawdziwą rzeczywistością Eucharystii, aby mogli powrócić do ducha braterskiej jedności.”