Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18.06.2023R.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ

  • Parafia Św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu wraz z Ruchem „Światło-Życie” zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”. Początek o 14:00 Mszą Św. w kościele Św. Józefa na Zasolu, następnie przemarsz ulicami naszego miasta do ogrodu przy szkole Podstawowej nr 4, gdzie o godz. 16:30 odbędzie się piknik rodzinny: w programie występ zespołu muzyczno-tanecznego „Włóczykije”, grill, wata cukrowa i wiele innych atrakcji dla dzieci. Zapraszamy wszystkich Parafian.
  • Składka niedzielna przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  • O 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE

  • W środę, 21 czerwca – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  • W sobotę, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Podczas „Składki Inwestycyjnej” zebrano kwotę: 8960 zł., a przelewy bankowe to 4095 zł. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego odprawiamy: w niedziele o 17:30, a w dni powszednie po Mszach wieczornych. Zapraszamy!

W czwartek, 22 czerwca, odprawimy Mszę Św. o 18:00, na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy: Dzieci, Młodzież, Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, aby dziękować za miniony czas nauki i prosić o bezpieczne i radosne wakacje.
Kończąc Rok Szkolny, Katechetyczny i Formacyjny wyrażamy podziękowanie Pani Katechetce
Renacie, Księżom Katechetom za trud katechezy w szkołach, Animatorom za przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania, Pani Ani za prowadzenie Scholi Dziecięcej, oraz Wszystkim zaangażowanym w prowadzenie i uczestnictwo we Wspólnotach Parafialnych: Oazy Dzieci Bożych, Młodzieżowej, Dorosłych, Modlitewnej, Róż Różańcowych,. „Bóg zapłać”!

W piątek, 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Módlmy się w Ich Intencjach, aby byli dobrymi ojcami, a Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.
Jest to także 60 rocznica święceń kapłańskich Biskupa Seniora Tadeusza Rakoczego. Pamiętajmy w modlitwie o Biskupie i dziękujmy za Jego posługę dla Diecezji Bielsko – Żywieckiej.

W przyszłą niedzielę, 25 czerwca, na Mszy Św. o 9:00 w Babicach przy Domu Ludowym, będzie sprawowana Eucharystia w intencji: „O BŁ. B. DLA MIESZKAŃCÓW BABIC i SZCZĘŚLIWE ZBIORY”. „Bóg zapłać” Parafianom z Babic za złożoną Ofiarę na potrzeby Parafii.

Rozpoczynając czas wyjazdów wakacyjnych i urlopowych pamiętajmy o codziennej modlitwie, skorzystaniu z Sakramentu Spowiedzi i uczestnictwie w niedzielnych Mszach Świętych. Życzymy udanych wakacji i urlopów.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:

„Ten, kto zamierza czynić dobro, nie może oczekiwać, iż ludzie będą mu usuwać kamienie z drogi, ale musi być przygotowany na to, że mu je będą rzucać na drogę”.

Albert Schweitzer