OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 MARCA 2024 R.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

• Zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszę Św. o 10:30. Po Mszy będzie rozdanie Książeczek i krótka katecheza.

• O 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Podczas Nabożeństwa jest zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. „Bóg zapłać”!

LITURGICZNE WSPOMNIENIA:

• We wtorek, 19 marca – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca.

Podczas „Składki Inwestycyjnej” zebrano kwotę: 11370 zł., a przelewy bankowe to 2317 zł. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

Zapraszamy do udziału w NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH:

# DROGA KRZYŻOWA w piątki: o 8:30 – Dorośli; o 17:00 – Dzieci; o 18:40 – Młodzież i Dorośli;

# GORZKIE ŻALE w niedziele o 17:00 z kazaniem pasyjnym.

Caritas Diecezji rozprowadza Paschaliki. Minimalna Ofiara za małą świecę to 13 zł., a za dużą 23 zł Można je zakupić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu, zaprasza w piątek, 22 marca w godzinach od 13:00 do 16:00, klasy ósme na Dzień Otwarty. Więcej informacji na plakacie.

W piątek, 22 marca odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego Miasta. Rozpoczęcie Mszą Św. w kościele Św. Józefa o 18:00, a następnie wyruszymy rozważając poszczególne Stacje do kościoła Św. Maksymiliana.

Zapraszamy Parafian, Oazę Dorosłych, Róże Różańcowe oraz Siostry Serafitki do niesienia krzyża. Będziemy nieśli od Stacji IV – ul. Chodniki do Stacji V – Rynek oraz od Stacji V – Rynek do Stacji VI – Rynek. Przy przejmowaniu krzyża i stawianiu przy kolejnych Stacjach pomagać będą Druhowie z OSP w Broszkowicach.

Parafia Św. Józefa na Zasolu zaprasza 22 marca na Ekstremalną Drogę Krzyżową: „DROGA TĘSKNOTĄ PISANA”, która rozpocznie się po Mszy Św. o 18:00. Więcej informacji na plakacie.

Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 23 marca BR. W programie: Msza Św. w bazylice, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Dróżkach. Wyjazd z Placu Kościuszki obok Sióstr Serafitek o 7:45. Opłata za autokar od osoby – 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

W sobotę, 23 marca o 16:00 w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu odbędzie się przedstawienie „Golgota Jasnogórska” autorstwa Ernesta Bryla w wykonaniu artystów Marcina Stycznia i Heleny Adwent. Wstęp – dobrowolna ofiara na pokrycie kosztów przedstawienia. Zapraszamy. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i na stronie internetowej.

W niedzielę, 24 marca, przypada NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ czyli PALMOWA. Na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie palm. O 10:30 gromadzimy się na placu obok figury Św. Józefa, gdzie nastąpi poświęcenie palm i procesjonalnie wyruszymy do kościoła na Eucharystię. Po Mszy Św. odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę wykonana własnoręcznie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

LEKARSTWO DLA DUSZY:

„Kto umie przebaczać, ten gotuje sobie wiele łask od Boga. Ile razy spojrzę na krzyż, tyle razy szczerze przebaczę”.

Św. Faustyna