Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 GRUDNIA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 GRUDNIA 2023 R.

3 NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ

  • Zapraszamy na Mszę Św. o 10:30 Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z Rodzicami.

  • Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Oświęcimiu zaprasza na Kiermasz Świąteczny w godzinach od 6:00 do 13:30 w przedsionku kościoła. Dochód z Kiermaszu będzie przeznaczony na cele szkolne. Dziękujemy za wsparcie.

  • Stowarzyszenie Oświęcimianie – Oświęcimianom zaprasza na 15 Oświęcimską Wigilię, która odbędzie się na Rynku Starego Miasta od godziny 16:00.

  • Modlitwa Różańcowa z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

Po Mszach Św. w salce katechetycznej (dawna Caritas) zachęcamy do nabycia OPŁATKÓW na stół wigilijny oraz Świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, a w tygodniu, w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Minimalna Ofiara za małą świecę to 13 zł. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

Od poniedziałku do soboty w godzinach: od 6:45 do 8:00 i od 16:00 do 18:00 zapraszamy Parafian do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Świętej. Zachęcamy, aby Sakrament Pojednania przygotował nasze serca na radosne przeżywanie Tajemnicy Bożego Narodzenia. W tym czasie nie ma Stałego Konfesjonału u Księży Salezjanów.

Zapraszamy na Msze Św. RORATNIE, od poniedziałku do piątku o 17:00, a w soboty o 7:00. Nie będzie w tym czasie Mszy Św. o 18:00, za wyjątkiem Mszy Św. Nowennowej w środy i wieczornej w soboty.

Podczas „Składki Inwestycyjnej” zebrano kwotę: 13700 zł., a przelewy bankowe to 2430 zł. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Babicach wyraża słowa wdzięczności Parafianom za udział w Kiermaszu Świątecznym. Zebrana kwota: 2760 zł zostanie przeznaczona na potrzeby Uczniów naszej Szkoły. „Bóg zapłać”.

Rodzice Adopcyjni” Dzieci z Boliwii proszeni są o odbiór przesyłek świątecznych w zakrystii.

W sobotę 23 grudnia odwiedzimy Chorych. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z posługą sakramentalną. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

W niedzielę, 24 grudnia przeżywamy Wigilię Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy Św. wieczornej. Zachowajmy wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wigilii. Przy Wieczerzy Wigilijnej pamiętajmy o modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii wg Św. Łukasza, śpiewaniu kolęd. Niech łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzenia będzie wyrazem naszej miłości, wdzięczności i szacunku dla domowników. Modlitwą obejmijmy sprawy naszej Ojczyzny, Kościoła, Parafii, Rodzin oraz Pokoju na Świecie.

W Kaplicy u Hallerów zostanie odprawiona Pasterka o 23:00. Natomiast o północy zostanie odprawiona Pasterka w kaplicy na cmentarzu komunalnym i w kościele parafialnym.

Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

W gablotce oraz na Stronie Internetowej Parafii znajduje się Plan Kolędy na 2023 / 2024. Prosimy o zapoznanie się z terminami Odwiedzin Duszpasterskich.

W niedzielę, 31 grudnia BR, w Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30. Serdecznie prosimy Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

Polecamy prasę katolicką.

LEKARSTWO DLA DUSZY:

„Ze szczęściem czasami bywa tak jak z okularami, szuka się ich, a one siedzą na nosie”.

Phil Bosmans