Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17.11.2019R.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Jako Dekanat przeżywamy Peregrynację Relikwii Św. Melchiora Grodzieckiego w kościele Św. Józefa na Zasolu. Podczas Mszy Św. o 17:00 nastąpi pożegnanie Relikwii. Zapraszamy do udziału.
  • Na Mszę Św. o 12:00 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z Rodzicami. Po Mszy Św. i konferencji, Rodziców zapraszamy do salki na spotkanie z fotografem.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 18 listopada – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypadają imieniny Biskupa Romana Pindla. Pamiętajmy o modlitwie w Intencji Księdza Biskupa,
  • W środę, 20 listopada – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,
  • W czwartek, 21 listopada- wspomnienie Ofiarowania NMP. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Seniora Janusza Zimniaka oraz Ks. Janusza, wikariusza naszej Parafii. Prośmy o dary Ducha Świętego dla Solenizantów.
  • W piątek, 22 listopada – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, Patronki Organistów, Chórów i muzyki kościelnej. Składamy serdeczne życzenia dla Pani Organistki, Scholi „Wniebowzięci” oraz wszystkich, Którzy włączają się w śpiew kościelny.

Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych w listopadzie o 17:30. Zapraszamy!

W środę, 20 listopada o 16:30 zapraszamy na  SPOTKANIE Dzieci Komunijne z miasta, do salki katechetycznej.

W czwartek, 21 listopada po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na „SPOTKANIA Z KATECHIZMEM”, czyli Katechezą dla Dorosłych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną lub przypomnieć sobie podstawowe prawdy wiary. TEMAT KATECHEZY: „NAUCZYCIELU CO MAM CZYNIĆ …? : PRZYKAZANIE III.

W przyszłą niedzielę, 24 listopada, obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Także w przyszłą niedzielę, Szkolny Klub Wolontariatu działający w Szkole Podstawowej w Babicach ogłasza zbiórkę pieniężną na leczenie Pani Eli, mamy jednej z uczennic, chorej na nowotwór. Zbiórka odbędzie się po każdej Mszy Św.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Misyjne Drogi”!

Św. Jan Paweł II nauczał:
„Światu potrzeba Bożych szaleńców,
którzy będą szli przez ziemię jak Chrystus, jak Wojciech, Stanisław czy Maksymilian,
którzy będą mieli odwagę miłować i nie cofną się przed żadną ofiarą”.