Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17.07.2022R.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci NMP z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej. Serdecznie witamy Ks. Łukasza Krysmalskiego, proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu, który głosi kazania i będzie przewodniczył Sumie Odpustowej o godzinie 12:00 z Procesją przy kościele. „Bóg zapłać” za Jego posługę i wygłoszone Słowo Boże!
  • Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W piątek, 22 lipca – święto Św. Marii Magdaleny.
  • W sobotę, 23 lipca – święto Św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.

Podczas „Składki Inwestycyjnej” zebrano kwotę: 8670 zł., a na konto parafialne wpłynęło: 2020 zł. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na XXXIX Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2022r. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „KRÓLOWO POKOJU – MÓDL SIĘ ZA NAMI”. Więcej informacji na plakacie i Stronie Internetowej Pielgrzymki

W przyszłą niedzielę, 24 lipca rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem: „Nieśmy Narodom Pokój Chrystusa”. Módlmy się, aby Patron kierowców i podróżujących wypraszał bezpieczne poruszanie się po drogach i szczęśliwe dotarcie do celu podróży. W poniedziałek 25 lipca, po Mszach Świętych, rano i wieczorem, przy kościele nastąpi poświecenie pojazdów. Będzie można złożyć Ofiarę jako wsparcie dla zakupu środków transportu dla Misjonarzy: MIVA Polska.

Także w przyszłą niedzielę, Ksiądz Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu, obecny wśród nas, ZAPRASZA naszą Parafię na Czuwanie Maryjne”, jako wyraz wdzięczności za Rocznicę ustanowienia Parafii Salezjańskiej oraz Sanktuarium M. B. Wspomożenia Wiernych. W programie: o 18:00 Godzinki o NMP, o 18:30 Msza Św. z kazaniem, a po niej Procesja Różańcowa po Placu Św. Jacka, Błogosławieństwo i słodki poczęstunek.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

Gościom i Parafianom życzymy pięknych wakacji i bezpiecznej drogi podczas urlopowych wyjazdów. Niech Św. Krzysztof ma Was w swojej opiece.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „O tyle stajesz się z dnia na dzień piękniejszy, o ile wzrasta w tobie miłość”. Św. Augustyn