OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17.05.2020R.

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

• Nabożeństwo Majowe o 17:30. Zapraszamy!

• W czwartek, 21 maja – wspomnienie Św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika,
  • W piątek, 22 maja – wspomnienie Św. Rity z Cascia, zakonnicy. Rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Jest to także 25 rocznica pobytu Jana Pawła II w naszej diecezji: Skoczów, Bielsko – Biała, Żywiec.

W poniedziałek, 18 maja, w 100 ROCZNICĘ URODZIN KAROLA WOJTYŁY, PAPIEŻA JANA PAWŁA II, na Mszy Św. o 18:00 będziemy dziękować za życie i pontyfikat Wielkiego i Świętego Papieża, naszego Rodaka. Zapraszamy!

W ramach obchodów 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja o godzinie 18:00 widowisko muzyczne „Santo Subito – Prorok naszych czasów”, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje – Dni Krzyżowe. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy i o urodzaje.

W piątek, 22 maja zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Będziemy spowiadać rano od 6:30 do 9:00 i wieczorem od 16:00 do 19:00. Co 15 minut oprócz Mszy Św. i Nabożeństwa będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej. Zapraszamy!

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE: w tygodniu po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele o 17:30.

Informujemy, że po kolejnym rozluźnieniu restrykcji związanych z koronawirusem, w naszym kościele podczas Mszy Św. i Nabożeństw może być 60 Wiernych, a w kaplicy na cmentarzu komunalnym – 20 Osób. Zachęcamy do przychodzenia na Eucharystie i Nabożeństwa oraz korzystania przed Mszami Św. z Sakramentu Pokuty.

Przy pogrzebach na cmentarzu może uczestniczyć do 50 Osób.

Apelujemy o zachowanie środków ostrożności zalecanych przez Ministra Zdrowia i SANEPID – zachowania bezpiecznej odległości oraz zakrywania ust i nosa maseczkami !

Więcej Informacji i wskazań znajduje się w Gablotce, na drzwiach kościoła i kaplicy cmentarnej oraz na Stronie Internetowej Parafii.

„Bóg zapłać” za złożone Ofiary „Inwestycyjne” i na utrzymanie kościoła.

Informujemy, że jest udostępniona TOALETA, WC  na zewnątrz przy Domu Katechetycznym. W niedziele i święta będzie otwarta podczas Mszy Św., a w tygodniu będzie można poprosić o klucz w zakrystii.

PROSIMY O ZACHOWANIE CZYSTOŚCI TEGO MIEJSCA ! DZIĘKUJEMY !

W przyszłą niedzielę, 24 maja będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Kardynał Wyszyński nauczał: „Nauczmy się umiejętności zwracania się do Maryi we wszystkim. Gdy napotykamy trudności nie do rozwiązania, podwajajmy nasze modlitwy do Matki Najświętszej, a Ona sama je rozwiąże.”