Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17.03.2019r.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ:

  • Modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Dzieci Afryki – dzieło Ad Gentes.
  • GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o 17:00.
  • Przypominamy o wprowadzeniu w naszej Parafii Spowiedzi Świętej  rozpoczynającą się 15 minut prze Mszą Św. i trwającą do rozpoczęcia Eucharystii lub do wyspowiadania czekających w kolejce. Osoby pragnące skorzystać z Sakramentu Pokuty ZACHĘCAMY do wcześniejszego przychodzenia.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • We wtorek, 19 marca – uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Zapraszamy Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na Wspólne Spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 21 marca o 17:00 w kościele. Obecność obowiązkowa!

Także w czwartek, po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na „SPOTKANIA Z KATECHIZMEM”, czyli Katechezę dla Dorosłych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną lub przypomnieć sobie podstawowe prawdy wiary. TEMAT KATECHEZY: SKARBY KOŚCIOŁA – BIERZMOWANIE.

ZAPRASZAMY na Nabożeństwo DROGI  KRZYŻOWEJ – w każdy PIĄTEK Wielkiego Postu:

  • 8:30 – dla Dorosłych,
  • 16:00 – dla Dzieci Szkolnych,
  • 17:00 – dla Młodzieży i Starszych,

W sobotę, 23 marca odbędzie się Droga Krzyżowa w Oświęcimiu-Brzezince w intencji trzeźwości narodu polskiego. Rozpoczęcie o godzinie 10:00 przy Bramie Śmierci.

W przyszłą niedzielę, 24 marca, Ojcowie Franciszkanie z Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach będą głosić kazania i poproszą nas po Mszach Św. o ofiarę do puszek na budowę sali konferencyjnej. „Bóg zapłać” za wsparcie tej inicjatywy.

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 6 kwietnia BR. W programie: Msza Św. w bazylice, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Dróżkach, zwiedzanie Sanktuarium. Wyjazd z parkingu pod zamkiem o 8:30. Opłata za autokar od osoby – 20 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Caritas diecezji w ramach działalności charytatywnej rozprowadza Paschaliki. Minimalna Ofiara za małe Paschaliki to 5 zł, a za duże to 12 zł. Można je nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Bielsko – Żywieckiej ogłasza, że w poniedziałek 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w kościele Św. Maksymiliana w Oświęcimiu, odbędzie się DIECEZJALNY DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA. Istnieje możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje duchowej adopcji znajdują się na ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy. Należy je wypełnić i złożyć podczas Uroczystości. Program Uroczystości na plakacie.

Zespół Szkół Salezjańskich w Oświęcimiu – ogłasza nabór do klas pierwszych w roku szkolnym 2019 / 2020. Dzień Otwartych Drzwi, w czasie którego można zwiedzić szkołę oraz zasięgnąć informacji na temat szkoły, odbędzie się w piątek, 29 marca BR w godzinach od 12:00 do 16:00. Więcej informacji na plakacie.

Zapraszamy na I Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w naszej parafii w dniach 17 – 19 maja 2019. Warsztaty poprowadzi Ola Ptaszyńska. Hasłem przewodnim są słowa: „Abyście się wzajemnie miłowali…”. Szczegóły dotyczące programu i zapisów na stronie Internetowej parafii i na plakatach. Zapisy do 16 kwietnia!

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

Św. Jan Paweł II mówił:
„Trudno jest uznać własne błędy.
Łaska PRZEMIENIA serce, pozwalając doświadczyć bezpośrednio i namacalnie miłości Ojca”.