Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 LIPCA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 LIPCA 2023 R.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

 DZISIAJ

  • Przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci NMP z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej. O godzinie 12:00 sprawowana będzie SUMA ODPUSTOWA z PROCESJĄ przy kościele. Kazanie wygłosi i Eucharystię Odpustową celebrował będzie Grzegorz Pal, proboszcz Parafii Św. Jakuba w Simoradzu, wieloletni wikariusz w naszej Parafii oraz Jubilat przeżywający Srebrny Jubileusz Kapłaństwa. Życzymy Jubilatowi obfitości Łask Bożych i owocnej pracy duszpasterskiej oraz zapewniamy o modlitwie.
  • Wyrażamy słowa wdzięczności Wszystkim zaangażowanym w Odpust Parafialny: Dzieciom, Paniom niosącym feretrony i różaniec, Panom niosącym baldachim, asyście liturgicznej, Siostrze Emilii, Pani Organistce, Delegacjom, Osobom sprzątającym. „Bóg zapłać”!
  • Modlitwa Różańcowa z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • We wtorek, 18 lipca – wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy, kapłana.
  • W czwartek, 20 lipca – wspomnienie Bł. Czesława, kapłana.
  • W sobotę, 22 lipca – święto Św. Marii Magdaleny.

Podczas „Składki Inwestycyjnej” zebrano kwotę: 11190  zł., a przelewy bankowe to 4260 zł. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

 W piątek, 21 lipca oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim „GODZINA DLA PANA” – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do 19:45. Zapraszamy!

W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na 40-stą Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się od 7 do 11 sierpnia BR., pod hasłem: Kościół jest Chrystusowy.” Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej pielgrzymki.

W przyszłą niedzielę, 23 lipca rozpoczyna się XXIV Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem: „Z Kościołem na misyjnych drogach”. Módlmy się, aby Patron kierowców i podróżujących wypraszał bezpieczne poruszanie się po drogach i szczęśliwe dotarcie do celu podróży. We wtorek 25 lipca, po Mszach Świętych, rano i wieczorem, przy kościele nastąpi poświecenie pojazdów. Będzie można złożyć Ofiarę jako wsparcie dla zakupu środków transportu dla  Misjonarzy: MIVA Polska.

Gościom i Parafianom życzymy miłych wakacji.     

Niech piękno natury, kultura i zabytki oraz napotkani Ludzie objawiają mądrość i potęgę Boga.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:

„ Miłość nie boi się czasu. Miłość umie czekać. Miłość nie pożąda, ale podziwia i daje dobro, tylko dobro”.

Wanda Półtawska