Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16.12.2018r.

3 NIEDZIELA ADWENTU – „GAUDETE”

DZISIAJ:

  • Przeżywamy Niedzielę Radości. Słyszymy słowa: „Radujcie się zawsze w Panu”.
  • Składamy serdeczne podziękowanie za OFIARY pieniężne zebrane jako „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Zebrano 3650 zł. „Bóg zapłać”!
  • Społeczność Szkoły Podstawowej w Babicach przy współpracy z Parafią zapraszają na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, który odbędzie się w przedsionku kościoła w godzinach od 6:30 do 13:30 po Mszach Św. Całkowity dochód z Kiermaszu będzie przeznaczony na zakup pomocy edukacyjnych dla Uczniów tej Szkoły. Dziękujemy za Wsparcie!
  • Na Mszę Św. o 12:00 ZAPRASZAMY  DZIECI z Kl. 3, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami.
  • „Stowarzyszenie Oświęcimianie – Oświęcimianom”, serdecznie zaprasza do udziału w XI  Wigilijnym Spotkaniu mieszkańców miasta, które odbędzie się na Rynku Starego Miasta, od godziny 16:00. W Programie: życzenia, wspólne śpiewanie, rozesłanie światełka betlejemskiego, poczęstunek.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

W „Bibliotece parafialnej” można nabyć po Mszach Św. OPŁATKI na stół wigilijny oraz Świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „ŚWIECA KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”, a w tygodniu, w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. Minimalna Ofiara za świece to 5 zł. „Bóg zapłać”!

Msze Św.  RORATNIE  odprawiamy: od  poniedziałku  do piątku o 17:00, a w soboty 7:00. Nie będzie w tym czasie Mszy Św. o 18:00, za wyjątkiem Mszy Św. Nowennowej w środy i wieczornej w soboty.

Wspólne Spotkanie dla Kandydatów do S. Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek, 17 grudnia. Rozpoczęcie Mszą Św. o 17:00, a następnie spotkanie w kościele z Siostrą Alicją z Instytutu Królowej Apostołów.

Serdecznie Zapraszam do wspólnej Modlitwy przy Grobie Ks. Proboszcza Jerzego Brońki  w Drugą Rocznicę śmierci, która przypada w środę 19 grudnia. Modlitwę rozpoczniemy przy grobie o 16:30 złożeniem kwiatów, zapaleniem znicza i Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie przejdziemy do kościoła parafialnego, aby o 17:00 celebrować Mszę Św. za duszę Śp. Ks. Kanonika Jerzego. „Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie”.

W czwartek, 20 grudnia, po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na „SPOTKANIA Z KATECHIZMEM”, czyli Katechezą dla Dorosłych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną lub przypomnieć sobie podstawowe prawdy wiary. TEMAT KATECHEZY: „Wierzę w Święty Kościół Powszechny”.

W piątek – 21 grudnia w naszym kościele odbędzie się SPOWIEDŹ ŚWIĘTA ADWENTOWA.

GODZINY SPOWIEDZI:

od 8:30 do 10:00 i od 10:30 do 12:00

oraz

od 14:30 do 16:00 i od 16:30 do 18:00.

W tym dniu spowiadać będą  Księża zaproszeni  z sąsiednich Parafii. Prosimy o modlitwę w intencji spowiedzi świętej, abyśmy wszyscy, za Łaską Bożą odsunęli to co dzieli nas od Chrystusa, aby On, Bóg Człowiek narodził się w każdym z nas.

Także w piątek, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 17:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA”adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do 18:45. Zapraszamy!

W sobotę, 22 grudnia, ŚWIĄTECZNE odwiedziny Chorych z posługą  sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby Starsze i Chore, do Których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

W przyszłą niedzielę, 23 grudnia, Harcerze z Hufca ZHP Oświęcim, na Mszy Św. o 10:30 przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju. Prosimy o przyniesienie świec lub lampionów, aby można było zabrać Światełko do domów.

W niedzielę, 30 grudnia, w Święto Świętej Rodziny pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30.

Serdecznie prosimy Czcigodnych Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę radosną uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

W gablotce w kościele i kaplicy oraz na stronie Internetowej zamieszczony jest Plan WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ – KOLĘDY.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

Komenda Policji wraz z Episkopatem Polski zwracają się do Wiernych z APELEM: „Załóż ODBLASKI i bądź widoczny na DRODZE!”. Jest to ZACHĘTA, aby po zmroku w okresie jesienno – zimowym i nie tylko, poruszając się po drogach nosić ELEMENTY ODBLASKOWE. Taki odblask ostrzega kierowcę, że Ktoś idzie drogą i może uratować zdrowie i życie pieszego.

Św. Augustyn proponuje:
„Miłuj i czyń co chcesz. Gdy milczysz, to milcz z miłością. Gdy mówisz, to mów z miłością.
Gdy upominasz, to upominaj z miłością. Gdy przebaczasz, to przebaczaj z miłością.
Bądź źródłem miłości, ponieważ z tego źródła może pochodzić jedynie dobro”.