Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16.06.2019r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

DZISIAJ:

  • Przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej oraz ROCZNICĘ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. O 10:20 zbiórka Dzieci przed kościołem wraz z Rodzicami, procesjonalne wejście do świątyni i o 10:30 Eucharystia.
  • Na Mszy Św. o 12:00 – „Dla Dzieci” – zakończymy całoroczne spotkania. Zapraszamy ponownie po Wakacjach. Jednak nie zapominajmy, że w czasie Wakacji Bóg zaprasza nas do udziału w  MODLITWIE i MSZACH ŚWIĘTYCH !!!
  • Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 17 czerwca – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,
  • W czwartek, 20 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
  • W piątek, 21 czerwca – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i Serca Jezusowego, a po nim zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA”adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do godziny 20:00.

Wyrażamy słowa PODZIĘKOWANIA Organizatorom, Sponsorom i Uczestnikom CZUWANIA przed Zesłaniem Ducha Świętego. „Bóg zapłać!”

We wtorek, 18 czerwca o 18:00,  ZAPRASZAMY na Mszę Św. na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego w INTENCJI Dzieci, Młodzież, Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców oraz Katechetów. Będziemy Dziękować Bogu i Ludziom za czas nauki i prosić o bezpieczne Wakacje.

Zapraszamy także Uczniów Klas 7 na Czwarte Spotkanie Formacyjne przygotowujące do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE, w tygodniu po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele o 17:30.

W tym roku Uroczystą Procesję Eucharystyczną  odprawiać będziemy z naszego kościoła – ulicami: Dąbrowskiego, Pl. Kościuszki, Sienkiewicza, Zaborska, Jagiełły do   kościoła Księży Salezjan,  gdzie  uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, zakończymy Procesję.

Na Mszę Świętą  o godzinie 9:00 , zapraszamy do naszego kościoła, po której to Mszy Św. wyruszy PROCESJA.

Prosimy Osoby niosące  feretrony i poduszki z symbolami religijnymi o przygotowanie ich wcześniej do procesji. Prosimy także Panów niosących baldachim. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

Dzieci Komunijne i Rocznicowe prosimy, aby uczestniczyły w Procesji Bożego Ciała, jak i przez Oktawę podczas Procesji przy kościele w strojach z Komunii  Świętej.

Wszystkich Parafian, a szczególnie mieszkających przy trasie PROCESJI  BOŻEGO CIAŁA prosimy o udekorowanie domów, okien symbolami religijnymi, niech to będzie znak naszej  wiary, jej publicznego wyznania, wypływający z naszej czci dla CHRYSTUSA  obecnego w NAJŚWĘTSZYM  SAKRAMENCIE.

SPOWIEDŹ  ŚWIĘTA przed Uroczystością BOŻEGO CIAŁA w  środę od 17:00 do 18:00.

W Oktawie Bożego Ciała, do przyszłego  piątku włącznie po Mszy Św. wieczornej  odprawianej o18:00 – PROCESJA  z NAJŚWIĘTSZYM  SAKRAMENTEM  przy kościele.

W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, odbędzie się  Msza Św. w BABICACH przy Szkole  o godzinie 9:00 w Intencji: „O Błogosławieństwo Boże dla Mieszkańców, zachowanie od nieszczęść i szczęśliwe  zbiory”. „Bóg zapłać” Mieszkańcom Babic za złożoną Ofiarę na potrzeby Parafii i na Msze Święte.

W sobotę, 22 czerwca, w Częstochowie, odbędzie się Trzecie Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Program  na plakacie.

Od soboty 6 lipca rusza siódma edycja projektu: „Ewangelizacja w Beskidach”, którego tegoroczną inspiracja jest „Droga Łaski”. Spotkajmy się z Chrystusem na Beskidzkich szlakach. Szczegóły na plakacie.

W okresie od 24 czerwca do 22 lipca BR w kościele Św. Maksymiliana w Oświęcimiu odbędą się Letnie Koncerty Organowe, organizowane już po raz 24 przez Parafie i Miasto. Program koncertów znajduje się na plakacie i w Broszurkach.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”! W „Niedzieli” znajduje się notatka dotycząca Warsztatów Muzyki Liturgicznej oraz inne ciekawe artykuły.

„Trójcy Najświętszej naszą cześć, Śpiewamy sercem całym.
Miłości hołd Jej chcemy nieść, I głosić słowa chwały”.
Pieśń ku czci „Trójcy Najświętszej